Koronawirus w opolskim szpitalu ginekologiczno-położniczym. Przebadano wszystkie pacjentki

Iwona Kłopocka-Marcjasz
Badanie przesiewowe przy opolskiej porodówce w sobotę, 8 sierpnia.
Badanie przesiewowe przy opolskiej porodówce w sobotę, 8 sierpnia.
W Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu przebadano na obecność koronawirusa wszystkie pacjentki i większość pracowników. U 18 osób z personelu testy wypadły dodatnio. Szpital wciąż przyjmuje wyłącznie w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia.

W sobotę (8 sierpnia) badania przesiewowe pod kątem SARS – CoV-2 zostały wykonane u pacjentek przebywających na wszystkich oddziałach szpitala oraz u części pacjentek wypisanych z Klinicznego Centrum.

Wymazy od wypisanych pacjentek pobrał sanepid. Wszystkie wyniki badań przeprowadzonych w tym dniu są ujemne.

Kolejne wymazy od wypisanych pacjentek sanepid będzie pobierał zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. W tej sprawie będzie się kontaktować z kobietami indywidualnie.

Badania przesiewowe pod kątem SARS – CoV-2 zostały wykonane u ok. 300 pracowników (na 340 zatrudnionych osób). Ostatecznie wynik dodatni stwierdzono u 18 pracowników. Wszyscy przebywają na kwarantannie.

Do końca tygodnia badania zostaną powtórzone u wszystkich pracowników Klinicznego Centrum, u których stwierdzono wynik ujemny. Na podstawie wyników badań zostaną podjęte decyzje dotyczące przyjęć do szpitala. Obecnie wszystkie jego oddziały są systematycznie dezynfekowane.

W dalszym ciągu - do odwołania – w Klinicznym Centrum obowiązują zasady wprowadzone 7 sierpnia. To oznacza, że szpital będzie przyjmował jedynie osoby w sytuacjach wymagających ratowania życia i zdrowia:

  • Na Pododdziale Patologii Noworodków będą hospitalizowane jedynie dzieci urodzone w Klinicznym Centrum oraz noworodki w stanie bezpośredniego zagrożenia życia, wymagające natychmiastowej hospitalizacji.
  • W poniedziałek (10 sierpnia) zostały wstrzymane planowe zabiegi oraz operacje z zakresu ginekologii oraz ginekologii onkologicznej.
  • Wstrzymane są też przyjęcia do porodów, w tym porodów rodzinnych, oraz na Pododdział Patologii Ciąży powyżej 32. tygodnia ciąży.

Pacjentki z patologią ciąży powyżej 32. tygodnia ciąży przyjmowane są w szpitalach II stopnia referencyjności w Nysie oraz w Kędzierzynie – Koźlu, powyżej 34. tygodnia ciąży - w Strzelcach Opolskich, natomiast powyżej 37. tygodnia ciąży w pozostałych szpitalach.

Natomiast noworodki wymagające hospitalizacji, ale urodzone po 32. tygodniu ciąży będą przyjmowane na oddziałach patologii noworodków w szpitalach o II stopniu referencyjności, czyli w Nysie oraz Kędzierzynie - Koźlu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polacy opracowali lek na śmiertelną chorobę

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska