Koronawirus w opolskim szpitalu ginekologiczno-położniczym. Przebadano wszystkie pacjentki

Iwona Kłopocka-Marcjasz
Iwona Kłopocka-Marcjasz
Badanie przesiewowe przy opolskiej porodówce w sobotę, 8 sierpnia.
Badanie przesiewowe przy opolskiej porodówce w sobotę, 8 sierpnia.
W Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu przebadano na obecność koronawirusa wszystkie pacjentki i większość pracowników. U 18 osób z personelu testy wypadły dodatnio. Szpital wciąż przyjmuje wyłącznie w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia.

W sobotę (8 sierpnia) badania przesiewowe pod kątem SARS – CoV-2 zostały wykonane u pacjentek przebywających na wszystkich oddziałach szpitala oraz u części pacjentek wypisanych z Klinicznego Centrum.

Wymazy od wypisanych pacjentek pobrał sanepid. Wszystkie wyniki badań przeprowadzonych w tym dniu są ujemne.

Kolejne wymazy od wypisanych pacjentek sanepid będzie pobierał zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. W tej sprawie będzie się kontaktować z kobietami indywidualnie.

Badania przesiewowe pod kątem SARS – CoV-2 zostały wykonane u ok. 300 pracowników (na 340 zatrudnionych osób). Ostatecznie wynik dodatni stwierdzono u 18 pracowników. Wszyscy przebywają na kwarantannie.

Do końca tygodnia badania zostaną powtórzone u wszystkich pracowników Klinicznego Centrum, u których stwierdzono wynik ujemny. Na podstawie wyników badań zostaną podjęte decyzje dotyczące przyjęć do szpitala. Obecnie wszystkie jego oddziały są systematycznie dezynfekowane.

W dalszym ciągu - do odwołania – w Klinicznym Centrum obowiązują zasady wprowadzone 7 sierpnia. To oznacza, że szpital będzie przyjmował jedynie osoby w sytuacjach wymagających ratowania życia i zdrowia:

  • Na Pododdziale Patologii Noworodków będą hospitalizowane jedynie dzieci urodzone w Klinicznym Centrum oraz noworodki w stanie bezpośredniego zagrożenia życia, wymagające natychmiastowej hospitalizacji.
  • W poniedziałek (10 sierpnia) zostały wstrzymane planowe zabiegi oraz operacje z zakresu ginekologii oraz ginekologii onkologicznej.
  • Wstrzymane są też przyjęcia do porodów, w tym porodów rodzinnych, oraz na Pododdział Patologii Ciąży powyżej 32. tygodnia ciąży.

Pacjentki z patologią ciąży powyżej 32. tygodnia ciąży przyjmowane są w szpitalach II stopnia referencyjności w Nysie oraz w Kędzierzynie – Koźlu, powyżej 34. tygodnia ciąży - w Strzelcach Opolskich, natomiast powyżej 37. tygodnia ciąży w pozostałych szpitalach.

Natomiast noworodki wymagające hospitalizacji, ale urodzone po 32. tygodniu ciąży będą przyjmowane na oddziałach patologii noworodków w szpitalach o II stopniu referencyjności, czyli w Nysie oraz Kędzierzynie - Koźlu.

Czy Polacy boją się Legionelli?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie