Koronawirus w Opolu. Jeden z zarażonych to lekarz ze Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu

Piotr Guzik
Piotr Guzik
Koronawirus w Opolu. Lekarz z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu ma koronawirusa
Koronawirus w Opolu. Lekarz z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu ma koronawirusa Miłosz Bogdanowicz
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o potwierdzeniu pięciu nowych przypadków zakażenia koronawirusem w woj. opolskim. Wśród nich jest lekarz z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. - Pacjenci są bezpieczni - uspokajają przedstawiciele placówki.

W poniedziałkowy poranek podaliśmy nieoficjalną informację na temat dwóch nowych przypadków zakażenia koronawirusem z powiatu opolskiego: mężczyzny i kobiety. O mężczyźnie było wiadomo, że po powrocie z Hiszpanii poczuł się źle i zgłosił do sanepidu.

Spekulowano, że mężczyzna jest pracownikiem Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Małgorzata Lis-Skupińska, rzeczniczka placówki, to potwierdza.

Czytaj także

- Lekarz, u którego potwierdzono w ostatnich godzinach zakażenie SARS–CoV-2, od czasu powrotu z zagranicy nie miał kontaktu z pacjentami i współpracownikami w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym - mówi.

- Lekarz po powrocie z urlopu zgodnie z wytycznymi GIS czy Ministerstwa Zdrowia poddał się kwarantannie i zachował się bardzo odpowiedzialnie. Nie miał żadnego kontaktu z naszą placówką: nie przyjmował pacjentów ani na oddziale, ani w przychodni czy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym USK - podkreśla Małgorzata Lis-Skupińska.

Rzecznik szpitala informuje, że Komitet Kontroli Zakażeń Szpitalnych USK bardzo dokładnie sprawdził sytuację.

- Możemy zapewnić, że nie ma łańcucha epidemicznego. Panu doktorowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia - mówi.

W godzinach popołudniowych Ministerstwo Zdrowia poinformowało o pięciu nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem na terenie woj. opolskiego. Oprócz lekarza z USK i kobiety z powiatu opolskiego są to jeszcze trzy kobiety z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Stanowcze „nie” zmianom w przepisach

Wideo

Dodaj ogłoszenie