Koronawirus w Opolu: już 6 osób zakażonych, jedna pochodzi ze Strzelec Opolskich

Radosław Dimitrow
Radosław Dimitrow
Na oddział zakaźny Szpitala Wojewódzkiego w Opolu trafiły dwie osoby, które zaraziły się w dwóch różnych miejscach. Miłosz Bogdanowicz
Na oddział zakaźny Szpitala Wojewódzkiego w Opolu trafiły dwie osoby, które zaraziły się koronawirusem w dwóch różnych miejscach. To kobieta i mężczyzna.

Jeden z zarażonych to mężczyzna w średnim wieku ze Strzelec Opolskich. Nie miał on kontaktu z chorującym lekarzem ze strzeleckiego szpitala. Spotkał się natomiast z innym mężczyzną, który był zarażony koronawirusem.

Strzelczanin wiedząc, że może być w gronie zarażonych, od kilku dni przebywał tylko w domu. Nie miał kontaktu z ludźmi z zewnątrz. W weekend wystąpiły u niego objawy choroby, w związku z tym sam zgłosił się na oddział zakaźny Szpitala Wojewódzkiego w Opolu.

Tam po pobraniu wymazu z gardła i zbadaniu próbek, okazało się, że mężczyzna jest zarażony koronawirusem.

Kolejny zdiagnozowany pacjent to kobieta w wieku średnim, której stan określany jest jako dobry.

- W ostatnich dniach kobieta miała kontakt z inną osobą z woj. dolnośląskiego, u której wcześniej wykryto koronawirusa - informuje Martyna Kolemba-Gaschka, rzecznik wojewody opolskiego. - To już 6 potwierdzonych przypadków koronawirusa w woj. opolskim.

Polacy boją się biedy

Wideo

Dodaj ogłoszenie