Koronawirus w Ozimku. 15 zarażonych w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym

Radosław Dimitrow
Radosław Dimitrow
Google Street View
Osoby zarażone koronawirusem to w dużej części pacjenci Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Ozimku, który funkcjonuje w tym samym obiekcie, co szpital. Wcześniej koronawirusa wykryto na oddziale wewnętrznym tej placówki.

Problemy szpitala w Ozimku zaczęły się w piątek 10 kwietnia. Wtedy u pielęgniarki pracującej na oddziale chorób wewnętrznych wykryto wirusa SARS-CoV-2. Dyrekcja podjęła decyzję o wstrzymaniu pracy tego oddziału, a także chirurgii planowej oraz izby przyjęć.

Oddział chorób wewnętrznych został odseparowany od pozostałej części szpitala i objęty kwarantanną. Pacjentom zapewniono opiekę lekarską i pielęgniarską.

Dzisiaj służby wojewody poinformowały o gwałtownym wzroście liczby chorujących osób przebywających na terenie obiektu.

Koronawirusem zaraziło się 10 kobiet i 5 mężczyzn. W większości są to seniorzy przebywający w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Ozimku, który działa w tym samym budynku co szpital.

- Stan wszystkich jest stabilny - informuje Martyna Kolemba-Gaschka, rzecznik wojewody.

W związku ze wzrostem liczby zachorowań Jolanta Ryndak, dyrektor szpitala w Ozimku, przesłała oświadczenie.

"Z powodu potwierdzonego wyniku testu na obecność wirusa Sars-CoV-2 u dwóch pacjentów przebywających w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym, Zakład został objęty kwarantanną. W dniu wczorajszym u wszystkich pacjentów oraz części personelu zostały pobrane wymazy. Wyniki dodatnie zostały potwierdzone u 15 pacjentów i 2 pracowników medycznych." - informuje Jolanta Ryndak

"Na chwilę obecną dwóch pacjentów zostało przekazanych do szpitala w Kędzierzynie–Koźlu, 33 nadal pozostaje w zakładzie. Pacjenci mają zapewnioną opiekę lekarską oraz pielęgniarską." - czytamy w dalszej części oświadczenia.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska