Koronawirus w Polsce i na świecie. Ponad 7 tys. zakażonych. Raport na żywo minuta po minucie z 14.04.2020

Tomasz Dereszyński
Tomasz Dereszyński
Maciej Badowski
Maciej Badowski
Kacper Rogacin
Kacper Rogacin
14.04.2020 Legnica - Straż miejska rozdaje darmowe maseczki
14.04.2020 Legnica - Straż miejska rozdaje darmowe maseczki Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press
Raport 14 kwietnia 2020. W Polsce na koronawirusa zachorowały już 7202 osób. 263 osoby zmarły. Rząd przedłużył obostrzenia. Od czwartku 16 kwietnia będzie obowiązek noszenia maseczek. Zobacz raport minuta po minucie z 14.04.2020.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Informacje - 14 kwietnia 2020

 • Osoby
  zainfekowane
  51 791
 • Ofiary
  śmiertelne
  1 807
 • Osoby
  hospitalizowane
  1 930
 • Osoby w
  kwarantannie
  105 795
 • Osoby
  wyzdrowiałe
  36 691

Zaktualizowano: 9 sierpnia, godz. 10:30, Ministerstwo Zdrowia

22:56

USA: Już ponad 9 000 amerykańskich pracowników służby zdrowia zostało zarażonych koronawirusem.

22:44

Sportowy 24: Wszystko wskazuje na to, że kolarski wyścig Tour de France będzie kolejną wielką sportową imprezą odwołaną przez pandemię koronawirusa. "Wielka Pętla" odbywała się nieprzerwanie od II wojny światowej.

Czytaj także

22:30

Johns Hopkins University oficjalnie: Liczba zakażonych na świecie - 1 978 769. Liczba zmarłych - 125 196 w tym najwięcej z krajów Europejskich: Włochy - 21 067, Hiszpania - 18 056, Francja - 15 729, Wielka Brytania - 12 107.

22:12

Australijczyk z Adelaidy wygrał w loterii 3 mln dolarów USA. Jak przyznał, właśnie stracił pracę z powodu wybuchu koronawirusa.

21:55

OŚWIADCZENIE NIL: Epidemia koronawirusa obnażyła wiele niedostatków systemu ochrony zdrowia w Polsce. Nieprzygotowane do skali tej epidemii okazały się również systemy ochrony zdrowia innych państw. Biorąc jednak pod uwagę, że pierwsze potwierdzone zakażenia pojawiły się w Polsce później niż w wielu innych krajach, mieliśmy możliwość poczynić stosowne przygotowania do walki z wirusem. Niestety w naszej ocenie czas ten, pomimo intensywnych wysiłków bardzo wielu osób z różnych środowisk, nie został optymalnie wykorzystany.

21:40

Media: Według nowych danych, które obejmują zgony w domach opieki, liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Wielkiej Brytanii może być o 15% wyższa niż poprzednio zgłaszane.

21:20

Piłkarze Arsenalu nie zgodzili się na obniżenie pensji, ale są otwarci na odroczenie płac. Zarząd klubu starał się nakłonić zawodników do tymczasowego zmniejszenia wynagrodzenia w zamian za wyższe zarobki w przyszłości.

Czytaj także

21:00

Sportowy 24: Prof. Jan Chmura przebiegł 24 maratonów na siedmiu kontynentach. Ostatni jesienią. Dziś - jak wielu biegaczy - został w domu. Rozmawiamy z nim o tym, co dzieje się z organizmem, gdy nie ma ruchu i jak ćwiczyć w czasie pandemii, żeby nie stracić formy. - Dla biegaczy brak aktywności to duże „tąpnięcie” organizmu - mówi.

Czytaj także

20:50

Francja ogłosiła we wtorek kolejne 762 zgony w szpitalach i domach opieki. Nowe dane zwiększają liczbę ofiar śmiertelnych w kraju do 15 729 osób.

20:27

Agnieszka Radwańska w dobie pandemii koronawirusa także postanowiła przyłączyć się do pomocy służbie zdrowia w Polsce. Właśnie ogłosiła na Facebooku, że ufundowała 10 tysięcy maseczek dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Czytaj także

20:15

Minister rodziny Marlena Maląg w TVP Info: Tarcza Antykryzysowa to 212 mld zł wsparcia dla przedsiębiorców. Na tę chwilę złożono pond 760 tys. wniosków. Wnioski można systematycznie składać. Nie ma daty zakończenia składania wniosków.

19:55

Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo odpowiedział na oskarżenie prezydenta Donalda Trumpa, że gubernatorzy dokonują „buntu”, podejmując własne decyzje, kiedy ponownie otworzyć, a nie rząd federalny, którym przewodzi.

19:45

Główny Inspektorat Sanitarny przypomina:

19:30

Johns Hopkins University: Liczba potwierdzonych zakażonych koronawirusem na świecie - 1 945 055. Zmarło 123 348 osób.

19:20

Stan New Jersey stracił teraz 2443 mieszkańców z powodu pandemii koronawirusa. To więcej niż stan stracił w wojnach koreańskiej i wietnamskiej łącznie, powiedział gubernator New Jersey Phil Murphy.

18:44

Starsza włoska para małżonków zarażonych Covid-19 obchodziła swoją złotą rocznicę ślubu trzymając się za ręce na oddziale intensywnej terapii. Sandra, 71 lat, i mąż Giancarlo, 73 lata, trafili na leczenie w szpitalu w miejscowości Marche.

18:25

Szef NHS Sir Simon Stevens ujawnił, że zaraził się koronawirusem i sam izolował się w domu przez siedem dni.

18:07

Fundacja WOŚP realizuje wielką wysyłkę środków ochrony osobistej, które zakupione zostały z myślą o placówkach medycznych i domach opieki społecznej z całego kraju. Wśród środków tych znajdują się maseczki chirurgiczne, których łącznie Orkiestra przekaże aż 2,6 miliona.

Czytaj także

18:03

GIS: W strukturze zachorowań na COVID-19 w Polsce kobiety stanowią 55,2 proc. przypadków, a mężczyźni 44,8 proc.

17:58

Czy w dobie pandemii koronawirusa Polska traci przez to, że nie jest w strefie euro? Tak twierdzi wielu polityków, w tym były premier Leszek Miller.

17:43

Ministerstwo Zdrowia potwierdza 153 nowe przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (41), mazowieckiego (27), opolskiego (19), łódzkiego (16), świętokrzyskiego (12), dolnośląskiego (10), podlaskiego (10), kujawsko-pomorskiego (7), wielkopolskiego (6), małopolskiego (3) i zachodniopomorskiego (2). Niestetyy 12 osób zakażonych koronawirusem zmarło. Oto informacje o osobach zmarłych: (wiek-płeć, miejsce zgonu): 98-K i 66-M Racibórz, K-86 Tychy, 70-M Grudziądz, 73-K i 82-K Poznań, 42-M, 81-M, 82-K Radom, 94-K, 86-M Warszawa, 83-M Rusiec. Większość osób miała choroby współistniejące. Jak dodaje Ministerstwo, liczba zakażonych koronawirusem wynosi obecnie 7202/263 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

17:20

Funkcja koronera, czyli osoby profesjonalnie przygotowanej do stwierdzania zgonu, ma zostać wprowadzona w Polsce z początkiem 2021 roku. Tymczasem lekarze zwracają uwagę, że jest potrzebna już teraz, w czasie pandemii koronawirusa. - Aby stwierdzić zgon często jeździmy własnym autem do ludzi objętych kwarantanną, nie wiemy czy nie ma tam osób chorych. Tymczasem lekarze potrzebni są dziś do ratowania ludzi – sygnalizuje problem lekarka z woj. śląskiego.

Więcej o funkcji koronera w Polsce - tutaj.

17:17

Aż 210 osób - pacjentów, lekarzy i personelu medycznego jest zarażonych koronawirusem na radomskim Józefowie. Pocieszające jest to, że w ostatniej dobie nie przybyło zarażonych. Mazowiecki Szpital Specjalistyczny nadal nadal ma bardzo trudną sytuację kadrową.

Czytaj także

17:10

Od czwartku 16 kwietnia będzie obowiązywał nakaz zakrywania ust i nosa. Wyjaśniamy, skąd wziąć maseczki i alternatywne środki ochrony, jak z nich korzystać oraz kto i kiedy powinien je mieć na sobie. Za nieprzestrzeganie nowych regulacji grożą kary.

Czytaj także

17:04

Akcja #zostańwdomu związana z koronawirusem jest szeroko promowana nie tylko w mediach społecznościowych, ale coraz częściej przez instytucje kultury czy księgarnie internetowe. Kolejne placówki przyłączają się do zachęcania ludzi, by nie opuszczali swoich domów, poszerzając darmowe zasoby udostępnione w internecie. Wolny czas w domu warto przeznaczyć na to, na co zwykle go nam brakuje - czyli np. na czytanie książek. Nie trzeba jednak bazować jedynie na domowej biblioteczce - w linku informacja o portalach oferujących darmowe e-booki, które jednym kliknięciem można pobrać na czytnik lub komputer.

Czytaj także

16:40

Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie rozpoczął prace nad terapią, która polega na podawaniu chorym na COVID-19 osocza wyizolowanego z krwi osób, które pokonały zakażenie koronawirusem.

Czytaj także

16:30

Światowa gospodarka skurczy się w tym roku o 3 procent, a gospodarki krajów na całym świecie kurczą się w najszybszym tempie od dziesięcioleci - podał Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Według MFW, kryzys gospodarczy spowodowany koronawirusem jest najwiekszy od czasów Wielkiej Depresji z lat 30. ubiegłego wieku. Obecny kryzys może spowodować stratę światowej gospodarki w wysokości 9 bilionów dolarów, czyli tyle, ile wynoszą w sumie gospodarki Japonii i Niemiec.

16:13

W wyborach prezydenta RP nie będa mogli uczestniczyć Polacy mieszkający w USA, Wielkiej Brytanii czy Niemczech? Tak wynika z projektu rozporządzenia MSZ o utworzeniu obwodówdo głosowania za granicą. - Przeprowadzona pogłębiona analiza wykazała, że przeprowadzenie wyborów w niektórych państwach będzie bardzo utrudnione, a w wielu niemożliwe. Z powodu panującej pandemii COVID-19 przewiduje się, że obwodowe komisje wyborcze będą się mieścić wyłącznie w siedzibach przedstawicielstw dyplomatycznych i urzędów konsularnych (z ograniczeniami w przypadku wynajmowanych siedzib placówek, w szczególności w biurowcach, ponieważ możemy napotkać sprzeciw ze strony administratorów budynków). Stanowi to jednak ogromne zagrożenie w państwach o licznej Polonii, gdzie takie rozwiązanie przy wysokiej frekwencji okaże się niewystarczające dla sprawnej organizacji wyborów - głosi fragment uzasadnienia projektu. - Na chwilę obecną w projekcie rozporządzenia nie uwzględniono tych państw o licznej Polonii, które expressis verbis nie wyraziły zgody na organizację wyborów w drodze głosowania osobistego (USA, Kanada, Wielka Brytania, Niderlandy, Luksemburg, Niemcy), bądź które nie udzieliły odpowiedzi, a zgoda jest wymagana (Szwajcaria, Włochy, Malta, RPA, Serbia, Irlandia, Nowa Zelandia). W załączniku nie uwzględniono również Hiszpanii, w której liczba zachorowań z powodu COVID-19 jest najwyższa w Europie - czytamy w projekcie MSZ.

Czytaj także

15:51

Ustna matura 2020 może się nie odbyć ze względu na zagrożenie epidemiologiczne. Według Ministerstwa Edukacji Narodowej i Centralnej Komisji Egzaminacyjnej przeprowadzenie ustnego egzaminu wiąże się z większym niebezpieczeństwem niż w przypadku egzaminu pisemnego. Ponadto minister edukacji tłumaczy, że część ustna egzaminu dojrzałości nie jest konieczna przy rekrutacji na studia.

Czytaj także

15:39

Mieszkańcy rajskiej wyspy na Florydzie nie martwią się o testy na wirusa. Kupiono je dla wszystkich, podaje "Miami Herald". Tak wyspa dba o swoich mieszkańców i pracowników.

15:32

NFZ na polecenie ministra zdrowia Łukasz Szumowskiego zorganizuje miejsca noclegowe dla personelu szpitali walczących z koronowirusem. Pierwsza umowa dotyczy warszawskiego hotelu Mariott zakontraktowanego na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego.

15:22

Unia Europejska finansuje 18 projektów badawczych i 140 zespołów w całej Europie, które nieustannie pracują nad szczepionką na koronawirusa.

15:08

WOŚP uruchamia infolinię dla osób potrzebujących wsparcia.

15:01

Ministerstwo Rodziny przygotowało specjalny film w którym wyjaśnia co trzeba zrobić aby otrzymać pożyczkę do 5 tys. zł dla mikroprzedsiębiorców.

14:50

 • Wojsko Polskie wspólnie ze służbami MSWiA od kilku tygodni dba o szczelność granic. W Święta, podczas wspólnego patrolu, żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej wraz ze Strażą Graniczną zatrzymali 3 obcokrajowców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę państwową- napisał minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

14:45

 • To bezprecedensowy transport, który będziemy w najbliższych tygodniach powielać, będziemy ściągać jak najwięcej sprzętu. Dodatkowo koncentrujemy się na produkcji krajowej. Chcemy działać dwutorowo- powiedział premier Mateusz Morawiecki.

14:35

Ze względu na pandemię koronawirusa, większość państw wprowadziła ograniczenia dla swoich obywateli, co rekomenduje Światowa Organizacja Zdrowia. Są to np.. zamknięcia granic, placówek oświatowych i kulturalnych, ograniczenie działalności restauracji czy odwołanie wydarzeń sportowych. Te działania, tak samo jak akcja #zostańwdomu, mają na celu zahamowanie rozprzestrzeniania się choroby COVID-19. Białoruś zwalcza koronawirusa... spirytusem.

14:25

Szukajmy pozytywów sytuacji, w której się znaleźliśmy. Ministerstwo Cyfryzacji zacheca do załatwiania zaległych spraw urzędowych online.

14:20

Nie ma uniwersalnej odpowiedzi, a tym bardziej rady. Jak wskazuję eksperci, bezdyskusyjne jest tylko jedno: tradycyjna bankowość i tradycyjne formy inwestowania – podobnie jak tradycyjny handel, tradycyjna gastronomia czy tradycyjne centra rozrywki - dzień po dniu tracą na wartości i nikt nie potrafi przewidzieć jaki będzie tego finał. Dowiedz się więcej.

14:16

Na Ursynowie powstaje mobilny punkt pobrań typu „Drive&Go-Thru”, gdzie będzie można wykonać badanie wykrywające obecność wirusa SARS-CoV-2. Koszt to około 580 zł.

14:08

W przypadku odpadów pochodzących od osób zakażonych wirusem SARS-CV-2 lub chorych na COVID-19, należy z nimi postępować zachowując szczególne środki ostrożności. Wysoce zalecane jest, aby odczekać 72 godziny od zamknięcia worka, przed przekazaniem worka z odpadami do odbioru..

14:05

Serie A może być wznowione w maju, ale kibice we Włoszech nie będą wpuszczani na stadiony. - Dokończymy ligę, gdy tylko warunki będą odpowiednie - powiedział Gabriele Gravina, Prezes włoskiej federacji piłki nożnej. Czytaj więcej.

14:01

Magazyn „Vice” stworzył ranking 30 państw, w którym znalazła się także Polska. Nie ma powodów do dumy ani do radości – w rankingu ujęto reżimy, które pandemię koronawirusa wykorzystują w celu represjonowania obywateli. Więcej informacji znajdziesz w linku.

13:53

BCC sprawdziło jak dużo firm wdrożyło w swoich przedsiębiorstwach pracę zdalną

13:37

W ciągu doby wykonano ponad 4,6 tys. testów na #koronawirus- pinformowało Ministerstwo Zdrowia.

13:15

Śmierć w dobie koronawirusa. Funkcja koronera, czyli osoby profesjonalnie przygotowanej do stwierdzania zgonu, ma zostać wprowadzona w Polsce z początkiem 2021 roku. Tymczasem lekarze zwracają uwagę, że jest potrzebna już teraz, szczególnie teraz, w czasie pandemii koronawirusa. - Aby stwierdzić zgon często jeździmy własnym autem do ludzi objętych kwarantanną, nie wiemy czy nie ma tam osób chorych. Tymczasem lekarze potrzebni są dziś do ratowania ludzi – sygnalizuje problem lekarka z woj. śląskiego. Przeczytaj całość.

13:08

 • Chcemy działać dwutorowo. Z jednej strony ściągać sprzęt z różnych części świata, ale też odbudowywać produkcję krajową. To się już udaje- powiedział premier Mateusz Morawiecki.

13:05

Trwa posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

13:03

Premier Indii Narendra Modi przedłużył ogólnokrajowy blokadę do 3 maja- informuje Agencja Reutersa

13:00

W Polsce według danych Krajowej Izby Gospodarczej pracę może stracić od 320 do 480 tys. osób - jest to wariant optymistyczny.

12:50

Cały świat walczy z pandemią koronawirusa. Codziennie odnotowywane są nowe przypadki zakażeń, zgonów, ale również ozdrowień i wyzdrowień. Ta ostatnia grupa może szczególnie pomóc w walce z epidemią. Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie już na początku kwietnia rozpoczął prace nad terapią, która polega na podawaniu chorym na COVID-19 osocza wyizolowanego z krwi osób, które pokonały zakażenie koronawirusem. Jak to działa?

12:45

Wiele restauracji znalazło się w ostatnich dniach w szczególnie trudnym położeniu. W największym stopniu ucierpiały lokale, które tylko część obrotu uzyskują z kanału delivery. Przykładami są restauracje segmentu premium, bary z przekąskami, restauracje oferujące chińszczyznę na wynos i wszystkie restauracje, które w ogóle nie prowadzą dostaw jedzenia. - Mamy do czynienia z kryzysem w branży gastronomicznej jakiego nikt z nas jeszcze nie widział- mówi AIP ekspert. Dowiedz się więcej.

12:35

Od 19 kwietnia ma rozpocząć się tzw. odmrażanie gospodarki, czyli stopniowe łagodzenie i znoszenie niektórych restrykcji. W pierwsze kolejności poluzowane mają być limity dotyczące klientów w sklepach, zniesiony ma zostać również zakaz wejścia do lasów. Konkretne decyzje mają zapaść dziś i w środę. Czytaj więcej.

11:42

Siedemnastolatek w indyjskim mieście Mangalore w czasie powszechnej kwarantanny próbował przemycić do swojego mieszkania kolegę - w walizce - informuje portal CNN. Podstęp obu chłopców się wydał, bo mieszkańcy kompleksu mieszkalnego zauwazyli podejrzane zachowanie niosącego walizkę. Nastolatek tłumaczył się policji, że jego kolega nudził się na kwarantannie - pisze CNN.

11:11

Wybory w czasie epidemii koronawirusa to szaleństwo. „Financial Times” ostro o Polsce: Koronaprezydent nie miałby wiarygodnego mandatu.

10:57

"Możemy mówić o milionach sztuk masek i kombinezonów. Sprzęt wypełnił wypełnił większość ogromnej przestrzeni największego samolotu transportowego świata" - tak o dzisiejszym transporcie mówił Piotr Chęciński, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej KGHM w PR24.

10:51

Ponad 1 mln maseczek FFP2 i kilkaset tys. kombinezonów i przyłbic trafi do polskich szpitali i zasili Agencję Rezerw Materiałowych.

10:44

Na pewno do jutra zostaną doprecyzowane przepisy, dotyczące zasłaniania twarzy w miejscach publicznych - informuje Ministerstwo Zdrowia.

10:42

Około 140 osób, zakażonych koronawirusem, jest obecnie w Polsce podłączonych do respiratorów.

10:39

Ministerstwo Zdrowia opublikuje w mediach społecznościowych instrukcje, jak samemu zrobić maseczkę ochronną.

10:35

"Rozporządzenie będzie znowelizowane, żeby jasno i precyzyjnie wskazać, kiedy należy zasłaniać usta i nos na zewnątrz" - dodał.

10:32

"Minister zdrowia nie kieruje na testy. Nie jest w stanie wpływać na decyzje lekarzy. Dzwonimy i pytamy, z czego wynika niezbyt duża liczba testów. My uczulamy, że możliwości są. Jest możliwe wykonywanie prawie 20 tysięcy testów na dobę" - mówi rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

10:25

Swoją prace rozpoczęło kolejne mobilne laboratorium przygotowane przez Wojsko Polskie. Jest w stanie wykonywać do 100 testów na koronawirusa dziennie. Łącznie w całym kraju działa już 7 wojskowych laboratoriów, w tym dwa mobilne.

10:16

Na godzinę 10:30 zaplanowano konferencję przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia.

10:13

10:11

10:05

W sumie do tej pory w Polsce koronawirusa zdiagnozowano u 7049 osób. 251 z nich zmarło.

10:04

"Z uwagi na zdublowanie we wcześniejszych komunikatach po jednej osobie z woj. wielkopolskiego i woj. małopolskiego odejmujemy 2 osoby w bieżącym wyniku od ogólnej liczby zakażonych" - podał resort zdrowia.

10:03

Ministerstwo Zdrowia poinformowało też o sześciu nowych przypadkach śmiertelnych. Są to 69-letnia kobieta i 68-letni mężczyzna z Tychów, 64-letnia kobieta z Krakowa, 75-letni mężczyzna z Grudziądza, 82-letni mężczyzna Poznania i 60-letni mężczyzna z Bolesławca.

10:01

**PILNE! 117 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Przypadki pochodzą z województw:

wielkopolskiego (28), śląskiego (23), małopolskiego (16), opolskiego (16), podkarpackiego (9), podlaskiego (8), zachodniopomorskiego (6), lubelskiego (5), dolnośląskiego (4), lubuskiego (1), świętokrzyskiego (1).**

10:00

"Jedynym sensownym sposobem przeniesienia wyborów na czas po pandemii byłaby zmiana konstytucji, ale na to opozycja się nie zgadza" - powiedział Zbigniew Ziobro dla "Do Rzeczy".

9:58

"Policja sprawdziła już ponad 3 miliony poddanych kwarantannie, a ostatniej doby ponad 122 tys. osób" - poinformował rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka. "Ostatniej doby w ok. 220 przypadkach stwierdziliśmy uchybienia kwalifikujące się do wymierzenia grzywny. W ok. 30 przypadkach zwrócono się do nas o pomoc w zrobieniu zakupów czy wyniesieniu śmieci itp." - dodał.

9:54

Antonow An-225 Mrija wylądował w Warszawie.

9:41

Lądowanie największego samolotu transportowego świata w Polsce można obejrzeć W TYM MIEJSCU.

9:37

Niemiecka partia CDU prawdopodobnie przełoży wybór nowego przewodniczącego na grudzień.

9:31

"Myślę, że te wybory się odbędą, żę w sposób korespondencyjny, w sposób bezpieczny można je przeprowadzić" - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w TVP.

9:27

Transmisja z lądowania Antonowa An-225 Mrija jest prowadzona na Facebooku.9:21

"Trzeba być z ludźmi i pokazywać im, jak ratować miejsca pracy i małe firmy, wspierać ochronę zdrowia i samorządy. Andrzej Duda nie ma na to żadnego pomysłu. Ja mam" - stwierdził Robert Biedroń w "Super Expressie".

9:17

"Można spodziewać się, że przyszły tydzień to będzie ten okres, kiedy przynajmniej część obostrzeń zostanie zlikwidowane czy złagodzone" - powiedział wicepremier Jacek Sasin w TVP1.

9:07

Największy samolot transportowy świata wyląduje w Warszawie za ok. pół godziny.

9:03

Ministerstwo Zdrowia opublikowało dzienny raport dot. koronawirusa w Polsce.

9:00

"Dziś w walkę z koronawirusem zaangażowanych będzie 8928 żołnierzy i pracowników wojska oraz 1313 sprzętu wojskowego. Żołnierze m. in. wspierają Straż Graniczną, Policję oraz służbę zdrowia, transportują środki ochrony osobistej dla medyków oraz przeprowadzają dezynfekcje budynków" - poinformował minister Mariusz Błaszczak.

8:56

"Wszystko, co robił Jarosław Kaczyński [10 kwietnia na pl. Piłsudskiego - red.], robił zgodnie z prawem" - stwierdził Patryk Jaki w TVN24.

8:50

"Chcemy i musimy powoli wracać do normalnej działalności. Nie da się w nieskończoność zamrażać państwa, gospodarki, ale ważne jest, żebyśmy powrót do w miarę normalnego funkcjonowania w wielu obszarach życia obudowali rzeczywiście takimi bezpiecznymi zachowaniami. Jednak zachowywaniem bezpiecznej odległości i właśnie zasłanianiem twarzy i temu będą służyły te nowe regulacje" - mówił wicepremier Jacek Sasin w TVP1.

8:44

Również zdaniem szefowej Komisji Europejskiej o wakacjach w to lato lepiej zapomnieć, przynajmniej na razie. Ursula von der Leyen jest zdania, że w obecnej sytuacji rezerwowanie wyjazdów nie ma większego sensu, ponieważ nie wiadomo, jak pandemia koronawirusa będzie rozwijać się w najbliższych miesiącach.

8:41

"Czy brać udział w wyborach, które będą wielką farsą? Czy wziąć udział w obywatelskim nieposłuszeństwie? Będę robił wszystko, aby to była wspólna decyzja opozycji. Na tę chwilę wiemy doskonale, że wybory 10 maja nie mogą się odbyć" - powiedział przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka w radiowej Trójce.

8:37

"Duże festiwale oraz manifestacje publiczne, gromadzące masową publiczność, nie będą mogły odbywać się co najmniej do połowy lipca" - oświadczył prezydent Francji Emmanuel Macron.

8:25

"Potwierdza się zależność między ilością przeprowadzonych testów, a liczbą ujawnionych zakażeń" - twierdzi Leszek Miller.

8:11

"O takich wakacjach, jakie mieliśmy do tej pory, możemy zapomnieć. Możemy zakładać, że w wakacje nie będzie kolonii, nie będzie obozów. Nie ma żadnych danych naukowych, które mówią, że epidemia wygaśnie latem. Na świecie, gdzie temperatury są dużo wyższe, niż w Polsce, wirus jest obecny. Z epidemią będziemy borykać się przez rok" - powiedział minister zdrowia.

8:10

"Otwarcie szkół będzie zależało od bardzo wielu czynników. Koszt całkowitego zamknięcia kraju to 10 mld zł na dobę, może na dwa dni. Z drugiej strony mamy jeden z najmniejszych wskaźników koronawirusa na liczbę mieszkańców. Jeśli nie odmrozimy gospodarki, ludzie będą umierali nie na koronawirusa, ale na inne choroby, choroby rzadkie. Problem z epidemią jest taki, że nie ma żadnych danych, żeby ona miała skończyć się w lecie, na jesieni, żeby wygasła w jakiś cudowny sposób. W naszych założeniach musimy mieć perspektywę działań do powstania szczepionki" - mówił Łukasz Szumowski w RMF FM.

8:08

"Poczekam na ocenę wyborów korespondencyjnych przez Głównego Inspektora Sanitarnego i wtedy przekażę panu premierowi moją rekomendację dot. wyborów. Oczywiście wybory korespondencyjne są lepszym rozwiązaniem, niż wybory tradycyjne" - dodał.

8:06

"Prosimy o to, żeby było wykonywanych jak najwięcej testów. Mam nadzieję, że w najbliższych dniach wartość przeprowadzanych testów wzrośnie do kilkunastu tysięcy, bo rezerwy testów są" - powiedział minister Szumowski.

8:03

"W samochodzie nie ma obowiązku zasłaniania twarzy. Jeśli to jest transport publiczny, to tak. W biurach i zakładach pracy to zależy od pracodawcy" - stwierdził.

8:01

"Będziemy od 19 kwietnia odmrażać powoli gospodarkę. To jest dobra wiadomość. Jeśli chodzi o zasłanianie twarzy, to szaliki, kominy, chustki są ok" - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski w RMF FM.

7:59

W dniach 15-16 kwietnia odbędzie się 9. posiedzenie Senatu. Izba wyższa zajmie się projektami tarczy antykryzysowej.

7:52

Liczba chorych na Węgrzech wzrosła do 1512 (+54). W ciągu ostatnich 24 godzin w tym kraju zmarły 122 osoby (+13), natomiast liczba ozdrowieńców wynosi 122 (+2).

7:48

Rzecznik rządu zaznaczył, że od czwartku wprowadzony zostanie nakaz zakrywania twarzy poza miejscem zamieszkania, a nie nakaz noszenia maseczek. Chodzi - jak podkreślił - o zakrywanie twarzy.

7:47

"Wczoraj odbyło się posiedzenie zespołu zarządzania kryzysowego. Omówiliśmy decyzje, ws. odmrożenia gospodarki. Zapadną one jutro i pojutrze. W pierwszej fazie rozpatrujemy kwestie zniesienia ograniczeń, jeśli chodzi o limit klientów w sklepach oraz ograniczeń przebywania w lasach" - powiedział Piotr Müller w radiowej Trójce.

7:44

"Kwestie związane z obchodami na pl. Piłsudskiego miały charakter państwowy i były de facto obowiązkami służbowymi. Tak należy rozpatrywać to wydarzenie. Na tę sytuację należy spojrzeć przez pryzmat całego wydarzenia. Przez większość czasu zachowano tam konieczne odległości. Niektórzy znajdują w tym wydarzeniu negatywne scenariusze. Ale większość osób, która wtedy była na placu, widuje się na co dzień" - stwierdził.

7:42

"Zaobserwowaliśmy pewną aktywność Polaków, jesli chodzi o przejazdy między miastami, ale miejmy nadzieję, że nie wpłynęło to poważnie na rozprzestrzenianie się koronawirusa. Dzisiaj spłyną do nas szczegółowe dane" - powiedział Müller.

7:41

W tym tygodniu rząd ma przedstawić program "odmrożenia" polskiej gospodarki. Być może część założeń zdradzi rzecznik rządu Piotr Müller, który jest gościem radiowej Trójki.

7:37

Jutro w Danii zostaną otwarte szkoły dla uczniów od pierwszej do piątej klasy. Nadal zakazane będą jednak zabawy dzieci w grupach. Z kolei od 20 kwietnia w Norwegii otwarte będą przedszkola.

7:30

Chińskie władze zatwierdziły rozpoczęcie testów na ludziach dwóch eksperymentalnych szczepionek przeciwko koronawirusowi.

7:26

"Uratowałem jedność rządu swoją dymisją. Uważam, że stanąłem na wysokości zadania. Z Jarosławem Kaczyńskim jesteśmy w częstym kontakcie. A na pewno przed ostatecznym głosowaniem na początku maja musimy odbyć zasadniczą, poważną rozmowę" - powiedział Jarosław Gowin w wywiadzie dla tygodnika "Sieci".

7:21

"Wybory prezydenckie są kwestią stabilizacji sytuacji w państwie" - powiedziała Beata Kempa w Polskim Radiu 24.

7:17

Indie: Premier Narendra Modi przedłużył kwarantannę, obowiązującą na terenie całego kraju, do 3 maja.

7:11

W ciągu ostatniej doby w Niemczech odnotowano 170 przypadków śmiertelnych, spowodowanych przez koronawirusa - podaje Instytut im. Roberta Kocha. W sumie liczba ofiar śmiertelnych wirusa w tym kraju wynosi 2696. Koronawirusa zdiagnozowano tam dotąd u 125 tys. osób.

7:03

Apel Małgorzaty Kidawy-Błońskiej o bojkot wyborów nie podoba się Polakom. Władysław Kosiniak-Kamysz głównym rywalem Andrzeja Dudy?

6:54

W pierwszy dzień świąt policjanci w całym kraju złapali 180 kierowców, którzy prowadzili pod wpływem alkoholu. Z danych policji wynika, że mimo epidemii koronawirusa, w dalszym ciągu utrzymuje się duża liczba osób, które prowadzą auta po spożyciu alkoholu.

6:45

Według Onetu, na pokładzie największego tarnsportowego samolotu świata An-225 Mrija, który dziś ok. godz. 9:30 ma wylądować w Warszawie, znajduje się 7 mln maseczek i kilkaset tysięcy kombinezonów ochronnych.

6:37

Rosja stała się największym źródłem nowych zakażeń w Chinach wykrywanych u osób, przybywających do kraju spoza jego granic. Łącznie w Państwie Środka wykryto 409 zakażeń u osób, które przyjechały do Chin z Rosji - podaje "Rzeczpospolita".

6:30

Włoski rząd szykuje kraj na otwarcie części sklepów, które z powodu epidemii koronawirusa pozostawały zamknięte. Chodzi m.in. o sklepy papiernicze, księgarnie oraz sklepy z produktami dla dzieci.

6:24

W ciągu ostatnich 24 godzin w USA z powodu koronawirusa zmarło 1513 osób. To najmniejsza liczba zgonów od 6 kwietnia, kiedy zmarło w tym kraju 1309 osób.

6:19

Spis ludności, który odbywa się w Stanach Zjednoczonych co dziesięć lat, zostanie przełożony o rok - taką decyzję podjął prezydent Donald Trump. Początkowo spis miał odbyć się w tym roku. Jest on przeprowadzany m.in. po to, by na jego podstawie dokonać podziału członków Kongresu między stany.

6:14

Policjanci wciąż blokują myjnie bezdotykowe - pisze nasza czytelniczka. Co na to przepisy? Czy można umyć samochód na myjni bezdotykowej?

6:09

"Moja administracja jest bliska ukończenia planu odmrożenia gospodarki" - powiedział prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump.

6:04

Liczba osób zakażonych koronawirusem na świecie przekroczyła już 1,9 mln. Oficjalne dane mówią o ponad 119 tys. przypadków śmiertelnych. 445 tys. osób dotąd wyzdrowiało.

6:00

Dziś ok. godz. 9.30 w Warszawie wyląduje największy samolot transportowy świata An-225 Mrija. Na jego pokładzie znajdują się maski i kombinezony ochronne, zakupione przez spółki skarbu państwa - KGHM i Lotos.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Informacje - 13 kwietnia 2020

23:00

1688 przypadków zachorowań w Polsce dotyczy woj. mazowieckiego.

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu

22:40

We wtorek, 14 kwietnia o godz. 9.30 do Warszawy przyleci największy samolot świata. Antonow An-225 przywiezie ładunek zamówiony przez dwie spółki skarbu państwa.

An-225 Mrija - Największy samolot świata przyleci do Warszawy

22:25

Liczba potwierdzonych zachorowań na świecie - 1 904 566. Liczba ofiar śmiertelnych na świecie - 118 459.

22:00

Większość sejmowa zdecydowała niedawno, że wybory prezydenckie w 2020 r. zostaną przeprowadzone wyłącznie w drodze głosowania korespondencyjnego w pierwszej i ewentualnej drugiej turze. Czy wybory w tym czasie są bezpieczne?

Co wybory mają wspólnego z gospodarką?

21:45

CBS News: Niedźwiedzie i inne dzikie zwierzęta mieszkające w słynnym Parku Narodowym Yosemite mają się dobrze od czasu ogłoszenia pandemii koronawirusa i zamknięciu dla zwiedzających.

21:30

Amazon ogłosił, że zatrudnia w USA kolejnych 75 000 pracowników, oprócz 100 000 miejsc pracy, które firma utworzyła w zeszłym miesiącu. W zeszłym tygodniu gigant handlu detalicznego poinformował, że zbuduje własne laboratorium testowe koronawirusa do monitorowania stanu zdrowia personelu.

21:09

Panika przed koronawirusem sprawiła, że ze sklepów i aptek w całej Polsce znikają maseczki, żele i mydła antybakteryjne oraz płyny do dezynfekcji. Jak samodzielnie zrobić płyn do dezynfekcji rąk ze składników, które masz w domu? Sprawdź przepis na płyn do dezynfekcji.

Jak zrobić w domu płyn do dezynfekcji

20:50

Prezydent Francji Emmanuel Macron przyznał w orędziu, że francuski rząd nie był przygotowany na kryzys. Poinformował, że restauracje, bary, kina i inne miejsca publiczne pozostaną zamknięte do 11 maja. Festi

Wideo

Materiał oryginalny: Koronawirus w Polsce i na świecie. Ponad 7 tys. zakażonych. Raport na żywo minuta po minucie z 14.04.2020 - Polska Times

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3