Koronawirus w Polsce. W mszy świętej może uczestniczyć jedynie pięć osób

Krzysztof Ogiolda
Krzysztof Ogiolda
- Zachęcamy do uczestniczenia w mszach św. i innych nabożeństwach (droga krzyżowa, gorzkie żale) przez pośrednictwo internetu, telewizji itd. Każdy może się w taką modlitwę włączyć – mówi ks. dr Kobienia.
- Zachęcamy do uczestniczenia w mszach św. i innych nabożeństwach (droga krzyżowa, gorzkie żale) przez pośrednictwo internetu, telewizji itd. Każdy może się w taką modlitwę włączyć – mówi ks. dr Kobienia. pixabay.com
Będziemy przestrzegać zaleceń. Zachęcamy do udziału w mszach św. i nabożeństwach za pomocą środków społecznego przekazu – mówi sekretarz biskupa opolskiego, ks. dr Joachim Kobienia.

Zgodnie z obostrzeniami ogłoszonymi we wtorek przez premiera – mówi ks. sekretarz – w mszy św. może uczestniczyć jedynie pięć osób (nie licząc księdza i służby liturgicznej). Sądzę, że w liturgiach mogą chcieć uczestniczyć osoby, które zamówiły intencję mszalną np. za swoich zmarłych i one mają pierwszeństwo w udziale.

Ks. biskup zarządził także, by przy ołtarzu nie służyli ministranci, którzy są uczniami szkół, zatem nie chodzą na lekcje. Funkcję ministrantów mogą pełnić dorośli, np. szafarze lub należy celebrować msze św. bez ministrantów.

- Zachęcamy do uczestniczenia w mszach św. i innych nabożeństwach (droga krzyżowa, gorzkie żale) przez pośrednictwo internetu, telewizji itd. Każdy może się w taką modlitwę włączyć – dodaje ks. dr Kobienia.

Zakaz wychodzenia z domu z powodu koronawirusa w Polsce. Pre...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Śpimy krócej i coraz gorzej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska