Koszty pakietu

Redakcja
Udostępnij:
Z szacunków rządu wynika, że całość rozwiązań, mających wspierać gospodarkę w kryzysie pochłonie grubo ponad dwa miliardy zł.

Niemal połowę tej kwoty państwo wyda na subsydiowanie, czyli dopłaty do pensji pracowników firm, stających na krawędzi upadłości.[/b]

Jeśli sytuacja gospodarcza kraju gwałtownie się nie pogorszy, wydatki na ten cel i tak pochłoną ok. miliarda zł. 500 mln. ma zostać przeznaczone na szkolenia, podnoszące kwalifikacje pracowników w okresie tzw. postojowego - taki zapis był jednym z podstawowych postulatów strony społecznej w negocjacjach z rządem.

Pakiet obejmie też opisywaną już na naszych łamach pomoc w regulowaniu rat kredytów mieszkaniowych przez ludzi, którzy w wyniku kryzysu stracą pracę.

Wedle rożnych szacunków rząd chce na ten cel przeznaczyć od 300 do 400 milionów zł. Ponad 50 milionów zł zostanie też wydane na aktywizację zawodową osób w wieku „50 plus”.

Chodzi o zwiększanie szans na zatrudnienie ludzi długotrwale bezrobotnych oraz poszerzanie kwalifikacji tych, którzy już mają zajęcie, ale chcą zwiększać swe umiejętności.      

UE- Zobacz, gdzie ceny poszły najbardziej w górę

Wideo

Dodaj ogłoszenie