Koszykarki Chrobrego Basket Głuchołazy rozbite w Poznaniu...

    Koszykarki Chrobrego Basket Głuchołazy rozbite w Poznaniu przez MUKS

    Łukasz Baliński

    Aktualizacja:

    Nowa Trybuna Opolska

    Nie takiego wejścia w Nowy Rok spodziewano się po Chrobrym Basket Głuchołazy. Nasze koszykarki zostały bowiem rozbite w Poznaniu przez tamtejszy MUKS 39:67.
    Julia Jurek została wybrana najlepszą zawodniczką w barwach Chrobrego Basket.

    Julia Jurek została wybrana najlepszą zawodniczką w barwach Chrobrego Basket. ©Sławomir Jakubowski

    Przyjezdne przegrałyby pewnie nawet wyżej i rzuciłyby pewnie jeszcze mniej „koszy”, ale w ostatniej kwarcie poznanianki mocno spuściły z tonu, dzięki czemu skończyła się ona remisem po 15. Z drugiej strony było jeszcze gorzej nawet, bo na półmetku tej odsłony gospodynie prowadziły już 65:26!

    O mizerii ofensywnej podopiecznych Tadeusza Widziszowskiego może świadczyć zarówno to, iż najskuteczniejsza w ich szeregach Joanna Czarnecka zdobyła zaledwie osiem „oczek” jak i to, że trafiły tylko raz zza linii 6.75m, a „za dwa” oddały jedynie 13 celnych rzutów na 44 próby!

    Na tym nie koniec, bo w trzeciej odsłonie zdobyły one tylko trzy punkty i robiły to wówczas jedynie z rzutów wolnych.
    A tak po prawdzie to były ich jedyne skuteczne podejścia przez blisko kwadrans tego spotkania. Odblokowały się dopiero w drugiej połowie czwartej części gry, ale wtedy było już zdecydowanie za późno...

    Warto odnotować, iż w gronie miejscowych najwięcej rzuciła rodowita brzeżanka Marta Wdowiuk, a mianowicie 19 punktów. Mocno wspierały ją również Paulina Pilichowska 14, Weronika Woźniak 11 i Patrycja Klatt 10.

    MUKS Poznań - Chrobry Basket Głuchołazy 67:39 (18:8, 19:13, 15:3, 15:15)
    Chrobry Basket:
    Czarnecka 8, Misiek 6, Witkoś 6, Jurek 5, Deko 4 (1x3), Dobrowolska 4, Piędel 4, Majka 2, Canert, Kucharska.

    Pozostałe wyniki:
    AZS AJP III Gorzów Wlkp. Zagłębie Sosnowiec 61:103, AZS PK Kraków - Olimpia Wodzisław Śląski 101:58, Grot Pabianice - AZS II Poznań 62:69.
    Mecz Karkonosze Jelenia Góra - AZS AJP II Gorzów Wlkp. przełożono na 9.01.




    Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Komentarze

    Forum tylko dla zalogowanych.

    Załóż konto / Zaloguj się

    Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

    Aktualności sportowe

    Tabela Ekstraklasy

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do grupy mistrzowskiej
    Miejsce w grupie spadkowej
    1 Lechia Gdańsk Live 26 53 15 8 3 40-21
    2 Legia Warszawa Live 26 51 15 6 5 40-25
    3 Piast Gliwice Live 26 46 13 7 6 40-27
    4 Pogoń Szczecin Live 26 41 12 5 9 38-33
    5 Jagiellonia Białystok Live 26 40 11 7 8 41-37
    6 Lech Poznań Live 26 39 12 3 11 38-35
    7 Cracovia Live 26 39 11 6 9 31-29
    8 Korona Kielce Live 26 39 10 9 7 34-36
    9 Wisła Kraków Live 26 38 11 5 10 45-39
    10 Zagłębie Lubin Live 26 37 11 4 11 41-36
    11 Śląsk Wrocław Live 26 27 7 6 13 33-34
    12 Górnik Zabrze Live 26 27 6 9 11 33-45
    13 Miedź Legnica Live 26 27 7 6 13 27-48
    14 Arka Gdynia Live 26 26 6 8 12 35-38
    15 Wisła Płock Live 26 24 5 9 12 35-46
    16 Zagłębie Sosnowiec Live 26 18 4 6 16 33-55

    Tabela 1. ligi

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do Ekstraklasy
    Spadek do 2. ligi
    Stomil Olsztyn został ukarany odjęciem 3 pkt za zaległości finansowe
    1 Raków Częstochowa Live 24 57 17 6 1 41-10
    2 ŁKS Łódź Live 24 46 13 7 4 39-18
    3 Stal Mielec Live 24 41 11 8 5 33-16
    4 Sandecja Nowy Sącz Live 24 40 10 10 4 23-13
    5 Podbeskidzie Bielsko-Biała Live 24 35 10 5 9 36-29
    6 Puszcza Niepołomice Live 24 32 8 8 8 24-29
    7 Chojniczanka Chojnice Live 24 32 8 8 8 32-32
    8 GKS 1962 Jastrzębie Live 24 32 8 8 8 28-31
    9 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 24 31 8 7 9 33-35
    10 GKS Tychy Live 24 30 7 9 8 32-30
    11 Odra Opole Live 24 30 8 6 10 35-38
    12 Chrobry Głogów Live 24 29 8 5 11 17-23
    13 Bytovia Bytów Live 24 28 5 13 6 34-31
    14 Warta Poznań Live 24 27 7 6 11 23-33
    15 Stomil Olsztyn Live 24 26 8 5 11 24-30
    16 Wigry Suwałki Live 24 25 6 7 11 27-39
    17 GKS Katowice Live 24 21 5 6 13 18-34
    18 Garbarnia Kraków Live 24 19 5 4 15 18-46