Koszykarki Odry Brzeg na fali. Pokonały Artego Bydgoszcz 83:64

Roman Baran
W akcji Xenia Stewart (Odra).
W akcji Xenia Stewart (Odra). Roman Baran
Brzeżanki odniosły szóste zwycięstwo w sezonie, a przesądziła o tym wygrana przez nie 25:5 trzecia kwarta.

Odra Brzeg - Artego Bydgoszcz 83:64 (14:16, 23:18, 25:5, 21:25)
Odra: Małaszewska 8, Sepulveda 23 (3x3), Ukoh 13, Stewart 20 (3x3), Żyłczyńska 8, Denson, Buszta 5, Ostuszka, Teklińska 6 (2x3), Pijanowska.
Artego: Rzeźnik 5 (1x3), Crisman 18 (1x3), Thomas 11 (1x3), Szyćko 14 (2x3), Kaja 6, Płóciennik 4, Hołownia 4, Myśków 2, Parus, Wdowczyk.

Odra do meczu przystąpiła bez Justyny Daniel, a kontuzji na rozgrzewce doznała Brittany Denson i nie mogła zaprezentować się na miarę możliwości. Brak piątej strzelczyni ligi, mógł budzić niepokój, ale jej koleżanki spisały się na miarę oczekiwań. Pierwsza kwarta była jednak wyrównana, a na początku drugiej rywalki prowadziły nawet 24:17. Od tego momentu do gry wzięły się Jazmine Sepulveda i Xenia Stewart. Brzeżanki szybko odrobiły straty i do przerwy prowadziły trzema punktami.

Kolejna odsłona była ich popisem. Przeważały na obu tablicach, wymuszały błędy rywalek, a nie do zatrzymania były Sepulveda i Stewart. W efekcie Odra do 23 punktów powiększyła przewagę i trener Jarosław Zyskowski dał pograć aż trzem młodym koszykarkom. Te utrzymały dystans i Odra wygrała 83:64.