Koszykarki Odry Brzeg pewnie pokonały Tęczę Leszno

W akcji Natalia Małaszewska
W akcji Natalia Małaszewska fot. Sławomir Jakubowski
Brzeżanki wygrały 75:58, a losy spotkania były przesądzone już przed ostatnią kwartą.

Odra Brzeg - Tęcza Leszno 75:58 (15:11, 23:17, 17:6, 20:24)
Odra: Małaszewska 5, Sepulveda 8 (2x3), Daniel 2, Ukoh 7, Denson 18 (1x3), Buszta 16 (2x3), Stewart 19 (1x3).
Tęcza: Krysiewicz 5 (1x3), Gawrońska 1, Durak 4, Walich 16, Drzewińska 4, Głocka, Czarnecka 6, Robinson 12, Gajewska 7, Kaszewska 3 (1x3).

Nasze koszykarki, ważny dla układu tabeli przed play off, mecz rozpoczęły jakby stremowane, grały nieskutecznie i przegrywały 3:9. Po czasie dla trenera Jarosława Zyskowskiego na parkiet wrócił jednak inny zespół.

Świetnie zaczęła prezentować się Ewelina Buszta (osiem punktów), brzeżanki poprawiły obronę i szybki atak. Efektem było wygranie drugich 5. minut 12:2. W drugiej kwarcie punktowały Jazmine Sepulveda i Xenia Stewart, a Odra prowadziła 29:20. Trzecia kwarta była popisem Brittany Denson i jej koleżanek. Świetna obrona, wysoka skuteczność dały im 20-punktowe prowadzenie, którego "pilnowały" w ostatniej odsłonie. Pomogły w tym miejscowe, które próbowały gonić rzutami za trzy punkty, ale fatalnie pudłowały.

- Mój zespół dobrze czuje się w szybkiej oraz kombinacyjnej grze i kiedy zaczęliśmy się tak prezentować osiągnęliśmy przewagę - powiedział trener Jarosław Zyskowski. - Zdecydowała agresywna obrona i dobrze wykonywane rzuty wolne, które wcześniej były naszą słabszą stroną.