Koszykarki Stali Brzeg sezon w II lidze zaczęły od porażki

Roman Baran
Ewelina Buszta zdobyła w Gorzowie 13 punktów dla naszego zespołu.
Ewelina Buszta zdobyła w Gorzowie 13 punktów dla naszego zespołu. Roman Baran
Nasz zespół uległ na wyjeździe rezerwom ekstraklasowego AZS-u Gorzów.

Nasz zespół przez trzy kwarty toczył z rywalkami wyrównaną walkę. Czwarta już w pełni należała do gospodyń i to ona zadecydowała o ich końcowym triumfie.

Wpływ na porażkę naszego zespołu miał wąski skład w jakim pojechał on na ten mecz. W ekipie Stali grało tylko siedem koszykarek. Już w połowie meczu po trzy przewinienia miały Martyna Mićków i Agata Majka. Musiały więc ostrożniej grać w defensywie. Gorzowianki w obronie stały bardzo mocno na dodatek nie przebierając w środkach. Mogły sobie pozwolić na częstsze faule, bo ich skład był szerszy. Trener gorzowianek mógł rotować składem i to czynił. To także miało wpływ na końcowy wynik.

AZS II Gorzów - Stal Brzeg 64:53 (17:19, 14:15, 13:13, 20:6)
Stal: Mićków 12 (1x3), Teklińska 9, Daniel 8, Buszta 13, Majka 9 - Kozera 2, Iwanicka. Trener Dariusz Konstańciuk.