Koszykarki z Brzegu wróciły z Wielkopolski "na tarczy"

Z piłką zawodniczka Stali Agata Księżopolska.
Z piłką zawodniczka Stali Agata Księżopolska. Jarosław Staśkiewicz
Występujący w grupie zachodniej 2 ligi zespół Stali przegrał w Swarzędzu z miejscowym Liderem 45:54

Drużyna ze Swarzędza uważana jest za teoretycznie najlepszy zespół w grupie zachodniej. Stal nie była więc faworytem bezpośredniego starcia. Przez trzy kwarty podopieczne trenera Michała Kamienieckiego grały jednak bardzo dobrze i po 30 minutach prowadziły 39:35.

- To były bezwzględnie trzy nasze najlepsze kwarty w tym sezonie - mówił kierownik brzeskiej drużyny Mariusz Kolekta. - Mecz trwa jednak cztery. W ostatniej odsłonie niestety zabrakło dziewczynom sił i stąd porażka. Ze swojej postawy zawodniczki na pewno mogą być zadowolone. Z wyniku już niestety nie.

Po czterech rozegranych meczach Stal ma na koncie jedno zwycięstwo i trzy porażki.

Lider Swarzędz - Stal Brzeg 54:45 (9:8, 13:21, 13:10, 19:6)
Stal: Kudłak 5 (1x3), Pinkosz 6, Kozera 20, Strojny 5 (1x3), Wierzbicka 4 - Błasiak 1, Stala, Księżpolska 4. Trener Michał Kamieniecki.