Koszykarze Pogoni Prudnik wrócili do gry, ale przegrali w Tychach

Mimo porażki Pogoń opuściła ostatnie miejsce w tabeli.
Mimo porażki Pogoń opuściła ostatnie miejsce w tabeli. Oliwer Kubus
Po 18 dniach przymusowej przerwy koszykarze Pogoni Prudnik wrócili na parkiety zaplecza elity. Niestety, nie był to powrót udany.

Podopieczni Tomasza Michalaka przegrali bowiem w Tychach z GKS-em 75:91. Na nic więc zdał się ich zryw na przełomie trzeciej i czwartej kwarty gdy zdobyli 16 punktów z rzędu.

Nie pomogło także to, że dobrze weszli w mecz i trafili sześć pierwszych oddanych rzutów, dzięki czemu też było 14:9 dla nich. Gospodarze jednak lepiej wytrzymali wymianę ciosów, a drugą kwartę zaczęli od serii 8:0 i odskoczyli na 12 „oczek”. Tę przewagę powiększyli do 19 schodząc na przerwę, a warto odnotować, iż w pierwszej połowie trafili 5 na 10 rzutów z dystansu i 17 na 28 za dwa.

Po zmianie stron tyszanie nie zamierzali spuszczać z tonu i w pewnym momencie zapowiadało się na pogrom bo było już 79:52 dla nich. Szczęście w nieszczęściu biało-niebiescy poderwali się jeszcze do walki i zanotowali wspomniany na wstępie zryw, gdzie szczególnie wykazał się Grzegorz Mordzak.

Potem jeszcze nieco zniwelowali różnicę dzięki czemu przegrywali już „tylko” 73:83. I mieli jeszcze dużo czasu na całkowite odrobienie strat, wszak pozostawało jeszcze siedem minut gry. Proszę jednak sobie wyobrazić, że przez ten czas trafili do kosza tylko raz i to na niespełna trzy sekundy do końca!

GKS Tychy - Pogoń Prudnik 91:75 (30:26, 27:12, 22:26, 12:11)