Koszykarze Pogoni Prudnik wygrali we Wrocławiu!

Sebastian Stemplewski/archiwumZaktualizowano
Tomasz Łakis zdobył 12 punktów dla Pogoni.
Tomasz Łakis zdobył 12 punktów dla Pogoni. Sebastian Stemplewski/Archiwum
W pierwszym meczu półfinałowym II ligi koszykarzy nasz zespół wygrał z faworyzowanym WKS-em Śląskiem 73:71.

WKS Śląsk Wrocław - Pogoń Prudnik 71:73 (25:27, 10:9, 26:16, 10:21)
Śląsk: Glapiński 14, Grygiel 8 (2x3), Mroczek-Truskowski 21 (4x3), Płatek 8, Łopatka 8 - Kowalski 6 (2x3), Hyży 6, Bochenkiewicz, Kulon, Leszczyński. Trener Tafał Kalwasiński.
Pogoń: Chmielarz 9 (2x3), M. Łakis 15 (3x3), Lepczyński 20 (2x3), T. Łakis 12 (2x3), Pawłowski 7 - Kucia 6 (1x3), Jankowski, Bolibrzuch, Madziar 4. Trener Tomasz Michalak.
Sędziowali: Wojciech Majcherowicz (Tychy) i Mirosław Wysocki (Bydgoszcz). Widzów 800.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania jak i rywalizacji półfinałowej do dwóch zwycięstw był zespół ze stolicy Dolnego Śląska. Był on zdecydowanie najlepszy w fazie zasadniczej pokonując Pogoń u siebie aż 111:65. Nasi zawodnicy nie przestraszyli się jednak zespołu z klubu, który w przeszłości 17 razy był mistrzem Polski.

W pierwszej kwarcie goście prowadzili 25:18, ale wrocławianie odrobili straty. Później Pogoń prowadziła 52:47, ale kolejnych 14 punktów zdobyli zawodnicy Śląska.

Przed ostatnią kwartą zespół z Wrocławia prowadził różnicą dziewięciu punktów, ale prudniczanie odrobili starty i na nieco ponad cztery minuty przed końcem wyszli na prowadzenie 63:62.

Ostatnie fragmenty spotkania były niezwykle dramatyczne. Na 42 sekundy przed końcem Śląsk prowadził 71:68. Do remisu doprowadził po celnej "trójce" Maciej Lepczyński, ale piłkę miał Śląsk i do końca mógł rozgrywać akcję. Były reprezentant Polski Radosław Hyży stracił ją jednak (przechwyt Marcina Łakisa), a tuż przed końcową syreną do kosza trafił Jarosław Pawłowski, zbierając piłkę po własnym niecelnym rzucie.

Sensacja stała się faktem. WKS Śląsk mający w składzie dwóch byłych reprezentantów Polski (Mirosław Łopatka i Hyży) uległ naszej ekipie.

Drugi mecz odbędzie się w najbliższą środę, 25 kwietnia o godz. 18.30 w hali prudnickiego Obuwnika. Pewnie pękać ona będzie w szwach. Jeśli Pogoń wygra drugi mecz awansuje do finału II ligi. W przypadku zwycięstwa wrocławian potrzebny będzie trzeci mecz w stolicy Dolnego Śląska (28 kwietnia).

W pierwszym meczu drugiej pary półfinałowej Stal Ostrów pokonała u siebie AZS Katowice 78:68.