Koszykarze z Otmuchowa nie sprostali we własnej hali liderowi 2 ligi

Trener otmuchowskiej drużyny Marcin Łakis.
Trener otmuchowskiej drużyny Marcin Łakis. Oliwer Kubus
Zespół MKS-u uległ Polonii Leszno 60:83.

Polonia wygrała wszystkie dotychczasowe mecze i to bardzo zdecydowanie. Podobnie było w Otmuchowie, ale jednak podopieczni Marcina Łakisa zmusili jej graczy do wysiłku.

Goście po pierwszej kwarcie prowadzili różnicą sześciu punktów, ale w drugiej MKS zaczął odrabiać straty. W 19. min zdołał objąć prowadzenie 30:28 po celnym rzucie za trzy punkty Patryka Garwo­la.

Zawodnicy Polonii po tym ostrzeżeniu wzięli się ostro do pracy i zdobyli sześć punktów z rzędu. Druga połowa spotkania już w pełni należała do nich. Nasz zespół miał problem z trafianiem do kosza rywali, choć cztery razy (trzykrotnie Łukasz Kłuś) udało się trafić za trzy punkty.

W tabeli 2 ligi po sześciu kolejkach beniaminek z Otmuchowa w gronie 12 drużyn zajmuje 9. miejsce z dorobkiem ośmiu punktów.

MKS Otmu­chów - Polonia Leszno 60:83 (11:17, 21:17, 14:25, 14:24)
MKS: Zieliński 10, Chorostecki 9, Garwol 5 (1x3), Wilk 6, T. Łakis 10 (1x3) - Kłuś 11 (3x3), Barycza 2, Matejka 2, Siołek, Kostek 5 (1x3), Szal, Frącz. Trener Marcin Łakis.