Koszykarze z Prudnika awansowali do III rundy Pucharu Polski

Tomasz Madziar zaliczył znakomity występ.
Tomasz Madziar zaliczył znakomity występ. Sławomir Jakubowski
Stało się tak po zwycięstwie Pogoni na własnym parkiecie z GTK Gliwice 91:81.

Mecz II rundy Pucharu Polski był siódmym oficjalnym w tym sezonie prudniczan i siódmym wygranym.

- Kolejne wygrane nakręcają pozytywnie zespół - mówił szkoleniowiec Pogoni Tomasz Michalak. - Jest bardzo dobra atmosfera w drużynie i to przekłada się na wyniki.

Gliwiczanie to tak jak nasz zespół ekipa II-ligowa. W tym sezonie oba zespoły się już zresztą wcześniej spotkały. Na parkiecie przeciwnika Pogoń wygrała 96:77. Wczoraj różnica była mniejsza. Po pierwszej wygranej przez Pogoń kwarcie, w drugiej goście odrobili straty, a nawet po 20 minutach prowadzili jednym punktem. Około 400 sympatyków Pogoni mogło więc mieć wątpliwości co do końcowego wyniku. Rozwiane one zostały w III kwarcie, która nasza drużyna wysoko wygrała i w ostatniej mogła kontrolować przebieg gry.

W Pogoni świetnie spisał się Tomasz Madziar. Na wyróżnienie zasługuje też Szymon Kucia. Punktów rzucił jak na niego mało, ale zaliczył aż siedem asyst.

Kolejna runda Pucharu Polski odbędzie się 21. listopada. Przeciwnika dla Pogoni wyłoni losowanie.
Pogoń Prudnik - GTK Gliwice 91:81 (27:21, 19:26, 24:12, 21:22)
Pogoń: Lipiński 5 (1x3), Kucia 3, M. Łakis 7 (1x3), Lepczyński 7, Pawłowski 16 (1x3) - Madziar 35 (7x3), Jankowski 2, Trytek 4, T. Łakis 12, Odrobina. Trener Tomasz Michalak.