Koszykówka. Pierwsze punkty Ponitki w Grecji. Jego Panathinaikos Ateny jednak nie dał rady Olympiakosowi Pireus

Paweł Wiśniewski
W dwóch pierwszych oficjalnych meczach w barwach Panathinaikosu B.C. OPAP Ateny, Mateusz Ponitka zdobył w sumie 15 punktów eurokinissi
Lider i kapitan reprezentacji Polski - Mateusz Ponitka nie pomógł swoim kolegom z drużyny Panathinaikos B.C. OPAP Ateny i nie sięgnął po pierwsze trofeum w Helladzie. W finałowym meczu turnieju o Superpuchar Grecji, który odbył się w hali „Kallithea Palais des Sports” na Rodos, zespół „Koniczynek” - już po raz ósmy z rzędu - nie sprostał ekipie Olympiacos B.C. Pireus, przegrywając 52:67 (15:18, 19:19, 9:19, 9:11). Ponitka zdobył 8 punktów, miał 3 zbiórki i spędził na parkiecie 23 minuty.

Mistrzowie i zdobywcy Pucharu Grecji - Olympiacos B.C. Pireus wygrali dzięki doskonałej grze w obronie w drugiej połowie. Liderami zespołu byli - mierzący 2.18 m wzrostu francuski środkowy Moustapha Fall (12 punktów, 5 zbiórek, 5 asyst) i posiadający potrójne obywatelstwo: bułgarskie, cypryjskie i greckie, Sasha Vezenkov (12 punktów, 11 zbiórek).

Panathinaikos B.C. OPAP Ateny rozpoczął mecz bez Mateusza Ponitki w składzie: Paris Lee - Marius Grigonis - Panagiotis Kalaitzakis - Derrick Williams - Georgios Papagiannis.

Na początku ostatniej kwarty, Olympiacos prowadził 16 punktami (59:43). Dzięki celnym rzutom Ponitki, w 35. minucie spotkania przewaga zmalała do 13 punktów (63:50).
W sumie Polak oddał pięć rzutów z gry - dwa trafił (za 2 i za 3 punkty) i 3-krotnie celnie oddawał rzuty osobiste.