Koszykówka. Wygrana Pogoni Prudnik, porażki Weegree AZS Politechniki Opolskiej i AZS Basket Nysa

Adrian Suliński był jednym z bohaterów meczu w Tychach. Zdobył dla Pogoni najwięcej, bo aż 23 punkty. Oliwer Kubus
O kolejne ligowe punkty w środku tygodnia walczyły zarówno 1-ligowe Pogoń Prudnik i Weegree AZS Politechnika Opolska, jak i 2-ligowy AZS Basket Nysa. Powody do radości mieli tylko prudniczanie.

Wyjazdowa wygrana Pogoni nad GKS-em Tychy była tym cenniejsza, że na terenie tego rywala wygrała ona po raz pierwszy od siedmiu lat i po raz pierwszy w historii ich gier na poziomie 1 ligi. Ponadto, było to też dopiero drugie w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo ekipy z Prudnika.

Potyczka ta była bardzo wyrównana, o czym świadczy fakt, że żadna z kwart nie zakończyła się wysokim zwycięstwem którejś z drużyn. Największą różnicę mieliśmy w drugiej odsłonie, kiedy GKS zwyciężył różnicą sześciu „oczek” (29:23) i tym samym na półmetku prowadził 53:49.

Po przerwie jednak obie kwarty padły już łupem Pogoni. Na przełamanie rywala pozwoliła im w dużej mierze seria celnych rzutów za trzy Adriana Sulińskiego, który w drugiej połowie trafił z dystansu czterokrotnie (a w całym meczu aż siedem razy, przy 70-procentowej skuteczności!). W nerwowej końcówce także on oraz Marcin Salamonik nie zawiedli na linii rzutów wolnych i wygrana prudniczan stała się faktem.

GKS Tychy - Pogoń Prudnik 94:99 (24:26, 29:23, 27:32, 14:18)
Pogoń: Suliński 23, Sroka 17, Wieczorek 15, Mroczek-Truskowski 14, Salamonik 11, Sanny 9, Nowakowski 6, Pisarczyk 4, P. Garwol.

Z niezłej strony pokazali się też koszykarze Weegree AZS-u, choć ostatecznie wyjazdowy bój z prowadzącym WKK Wrocław zakończył się ich minimalną porażką.

Po trzech kwartach nic nie wskazywało na to, że opolanie będą w stanie pokusić się o sprawienie niespodzianki. Przed ostatnią częścią gry przegrywali bowiem 66:76. Ale w niej popisali się heroiczną pogonią i tuż przed końcową syreną oddali nawet rzut na wagę zwycięstwa. Próba Adama Skiby nie znalazła jednak drogi do kosza.

WKK Wrocław - Weegree AZS Politechnika Opolska 92:90 (24:17, 26:24, 26:25, 16:24)
AZS: Ochońko 21, Załucki 16, Kaczmarzyk 12, Skiba 12, Cichoń 8,Wilk 7, Krzywdziński 5, M. Leszczyński 5, W. Leszczyński 4.

Mimo wygranej pierwszej kwaryy, u siebie natomiast poległ AZS Basket Nysa. Musiał on uznać wyższość notowanych na 3. miejscu Sudet Jelenia Góra. Nysanie zajmują obecnie 7. pozycję.

AZS Basket Nysa - Sudety Jelenia Góra 72:81 (17:12, 17:25, 14:20, 24:24)
Basket: Zygadło 17, Kopciński 16, Kliniewski 14, Topolski 7, Chorostecki 6, Poznański 6, Kłyż 3, Lepczyński 3, Chodor.