Krispol 1 Liga. Stal Nysa nie dała szans Krispolowi Września

Siatkarze Stali Nysa raz jeszcze potwierdzili, że w obecnej fazie sezonu nie ma na nich mocnych w Krispol 1 Lidze. Oliwer Kubus
Zdecydowanie prowadząca w tabeli Krispol 1 Ligi Stal Nysa w ostatnim meczu pierwszej części fazy zasadniczej nie dała żadnych szans Krispolowi Września. Przed własną publicznością rozbiła go 3:0 w przysłowiową „godzinę z prysznicem”.

Szczególnie spektakularnie nysanie spisali się w pierwszej odsłonie, którą to wygrali aż 25:11. Zupełnie zdominowali oni przeciwnika przede wszystkim w ataku i bloku.

W drugim secie przyjezdni nieco się już jednak przebudzili. Do tego stopnia, że w jego połowie to oni wygrywali 13:11. Odzyskanie inicjatywy nie zajęło jednak graczom Stali wiele czasu. Szybko doprowadzili oni do remisu, a następnie stopniowo zaczęli udowadniać swoją wyższość. Bardzo dobrze spisywał się w ich szeregach m.in. Łukasz Łapszyński, uznany później najlepszym zawodnikiem meczu.

Trzecia partia także zaczęła się nieznacznie lepiej dla Krispolu, lecz, tak jak i w drugiej, radość gości nie trwała długo. Siatkarze z Nysy, wcale nie prezentując pełni swojego potencjału, raz jeszcze podkręcili tempo i to wystarczyło do tego, by bez problemu podtrzymać miano niepokonanych na ligowym froncie.

Pierwszą rundę nasz zespół zakończył z kompletem zwycięstw i dorobkiem 38 punktów, na 39 możliwych. Jedyne „oczko” w Krispol 1 Lidze zgubił w wyjazdowym boju z Gwardią Wrocław, wygrywając go 3:2.

Stal Nysa - Krispol Września 3:0 (25:11, 25:20, 25:20)
Stal: Szczurek, Bućko, M’Baye, Krzysiek, Łapszyński, Zajder, Czunkiewicz (libero).