Krispol 1 Liga. Stal Nysa zdecydowanie lepsza od Mickiewicza Kluczbork

Siatkarze Stali Nysa jeszcze w tym sezonie nie ponieśli porażki na froncie ligowym. Oliwer Kubus
Mickiewicz Kluczbork po raz drugi w sezonie okazał się na własnym terenie gorszy w derbach Opolszczyzny. Tym razem żadnych szans nie dała mu zdecydowanie prowadząca w tabeli Krispol 1 Ligi Stal Nysa.

Tak jak przed dwoma tygodniami w starciu z ZAKSĄ Strzelce Opolskie, tak i tym razem kluczborczanie nie ugrali nawet seta.

Początek spotkania był co prawda wyrównany, ale w połowie inauguracyjnej odsłony swoją wyższość zaczęli już pokazywać gracze z Nysy. Prowadzenie 16:13 zapewniła im dobra gra w defensywie oraz skuteczne kontry, wykańczane najczęściej przez Bartosza Krzyśka. Ostatecznie Stal zaczęła bój od wygranej 25:18.

W drugiej partii wyrównana walka trwała już dłużej. Na tablicy świetlnej było bowiem nawet 19:19. Kluczowe akcje znów dużo lepiej rozegrali jednak przyjezdni. Do tego stopnia, że tym razem triumfowali 25:21.

Trzecia partia upływała pod znakiem obustronnej wymiany ciosów do stanu 12:12. Potem mocno dali o sobie znać Krzysiek oraz Łukasz Łapszyński, wybrany najlepszym graczem meczu. Ich skuteczne zagrania pozwoliły nysanom odnieść 11. zwycięstwo w sezonie i umocnić się na czele 1-ligowej stawki.

Mickiewicz Kluczbork - Stal Nysa 0:3 (18:25, 21:25, 20:25)
Mickiewicz: Woroniecki, Pasiński, Lewandowski, Owczarz, Bułkowski, Mucha, Wasilewski (libero) oraz Pawlak, Kowalonek, Łoszakow, Szablewski.
Stal: Szczurek, Bućko, M’Baye, Krzysiek, Łapszyński, Zajder, Czunkiewicz (libero) oraz Schamlewski.