Krispol 1 Liga. ZAKSA Strzelce Opolskie gorsza od BBTS-u Bielsko-Biała

Mimo dobrego początku, po ostatnim gwizdku w ZAKSIE Strzelce Opolskie panowały minorowe nastroje. Oliwer Kubus
Miłych złego początków doświadczyli w domowej konfrontacji z BBTS-em Bielsko-Biała zawodnicy ZAKSY Strzelce Opolskie. Mimo imponującej postawy w pierwszym secie, ostatecznie beniaminek zakończył zawody bez choćby punktu.

Co ciekawe, inauguracyjna odsłona zaczęła się od wyniku 8:8. Później już jednak kompletnie dominowali w niej strzelczanie, znakomicie spisując się w ataku i obronie. W ekipie gospodarzy, która zwyciężyła aż 25:15, wyróżniali się Filip Grygiel i Grzegorz Wójtowicz.

Po parunastu minutach drugiej partii postawa miejscowych jednak kompletnie się załamała. W jej drugiej połowie zupełnie oni stanęli, o czym świadczy fakt, że w pewnym momencie BBTS prowadziła 15:12, a ostatecznie zwyciężył ... 25:14!

W trzeciej partii triumfator został wyłoniony dopiero w końcówce. Od stanu 17:17 lepiej spisali się bielszczanie.

Nieco szybciej przejęli oni z kolei inicjatywę w czwartej odsłonie, która zarazem okazała się ostatnią w całym spotkaniu.

ZAKSA Strzelce Opolskie - BBTS Bielsko-Biała 1:3 (25:15, 14:25, 22:25, 17:25)
ZAKSA: Bereza, Wójtowicz, Wóz, Grygiel, Zapłacki, Kosian, Pilichowski (libero) oraz Łysikowski, Walczak, Walawender, Foltynowicz (libero).