Krispol 1 Liga. ZAKSA Strzelce Opolskie ograła MCKiS Jaworzno w meczu pełnym zwrotów akcji

Kamil Semeniuk zdobył 17 punktów dla ZAKSY Strzelce Opolskie.
Kamil Semeniuk zdobył 17 punktów dla ZAKSY Strzelce Opolskie. Wiktor Gumiński
Uzasadnione powody do radości mieli siatkarze ZAKSY Strzelce Opolskie. Wygrane przez nich 3:2 spotkanie z MCKiS-em Jaworzno dostarczyło mnóstwo emocji.

Zaczęło się jednak dla strzelczan fatalnie, ponieważ w pierwszym secie po prostu nie istnieli i ulegli aż 13:25.

Po dokonaniu zmian na pozycjach atakującego (wybrany później MVP Filip Grygiel zmienił Macieja Walczaka) oraz rozgrywającego (Szymon Bereza za Łukasza Walawendera), ich gra ruszyła i kolejne dwie partie były już wyrównane. W drugiej minimalnie lepsza okazała się ZAKSA, ale w trzeciej na przewagi zwyciężył MCKiS.

W czwartym secie doszło do powtórki z pierwszego, tyle że obie drużyny zamieniły się rolami. Tym samym doszło do tie-breaka, w którym koniec końców ponownie przewaga jednej z ekip okazała się nieznaczna. Byli nią gospodarze, którzy tym samym odnieśli swoje trzecie zwycięstwo w sezonie.

ZAKSA Strzelce Opolskie - MCKis Jaworzno 3:2 (13:25, 25:23, 25:27, 25:13, 15:13)
ZAKSA: Walawender, Semeniuk, Warda, Walczak, Zapłacki, Wóz, Pilichowski (libero) oraz Łysikowski, Kosian, Smolarczyk, Bereza, Grygiel.