Krispol 1 Liga. ZAKSA Strzelce Opolskie przegrała z AGH Kraków, ale powiększyła swój dorobek

Siatkarze ZAKSY Strzelce Opolskie zajmują obecnie 7. miejsce w tabeli Krispol 1 Ligi. materiały klubowe
Z punktem wracali natomiast ze stolicy Małopolski gracze ZAKSY Strzelce Opolskie. Po tie-breaku okazali się bowiem gorsi od AGH Kraków.

Zanim jednak doszło do decydującej odsłony, obie drużyny na przemian dość zdecydowanie wygrywały poszczególne sety.

Na początku starcia zdecydowanie więcej powodów do optymizmu mieli zawodnicy z Krakowa. W pierwszej partii zupełnie zdominowali oni strzelczan, wygrywając aż 25:15. Później jednak role się odwróciły.

Drugi set należał już do strzelczan, wśród których wyróżniał się atakujący Filip Grygiel (w całym meczu zdobył 30 punktów, przy 68 proc. skuteczności w ataku). ZAKSA wygrała go 25:18.

W następnej partii przez dłuższy czas trwała dość zacięta walka, ale w końcówce dużo lepszy był AGH.

Przegrana 20:25 nie podłamała jednak gości, ponieważ w czwartej odsłonie to oni ponownie przejęli inicjatywę i zwyciężyli dokładnie w takim samym stosunku.

Lecz ostatni set, podobnie jak wszystkie nieparzyste w tym meczu, należał już zdecydowanie do AGH.

AGH Kraków - ZAKSA Strzelce Opolskie 3:2 (25:15, 18:25, 25:20, 20:25, 15:8)
ZAKSA: Bereza, Wójtowicz, Warda, Grygiel, Zapłacki, Kosian, Pilichowski (libero) oraz Łysikowski, Walczak, Walawender, Kaciczak, Smolarczyk, Czyżyk, Foltynowicz (libero).