Krystyna Pawłowicz odchodzi z polityki. W PiS zaskoczenie,...

  Krystyna Pawłowicz odchodzi z polityki. W PiS zaskoczenie, opozycja wietrzy spisek

  Zdjęcie autora materiału

  Jakub Oworuszko

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Krystyna Pawłowicz odchodzi z polityki. W PiS zaskoczenie, opozycja wietrzy spisek

  ©fot. Marek Szawdyn/ Polska Press

  Niespodziewana deklaracja jednej z najbardziej kontrowersyjnych posłanek. Krystyna Pawłowicz z Prawa i Sprawiedliwości zapowiedziała, że odchodzi z polityki. ”Pozostaję posłem tylko do końca tej kadencji Sejmu” - napisała na Twitterze.
  Krystyna Pawłowicz odchodzi z polityki. W PiS zaskoczenie, opozycja wietrzy spisek

  ©fot. Marek Szawdyn/ Polska Press

  Krystyna Pawłowicz złożyła życzenia świąteczne użytkownikom Twittera. W odpowiedzi na wpis jednego z internautów stwierdziła, że „jej czas w polityce w te święta dobiegł końca, teraz młodzi”. Komentarz wywołał falę pytań. Pawłowicz odpowiedziała na kilka z nich. „Mam już prawie 70 lat i trzeba wszystkie swoje sprawy pozałatwiać”, „Do końca kadencji jestem w Sejmie i Krajowej Radzie Sądownictwa”, „Kręgosłup siadł i konieczna pilna, systematyczna rehabilitacja”. Posłanka stwierdziła też, że „wszystko co chciała, osiągnęła” i „jest szczęśliwa, że mogła coś dla Polski realnie zrobić, przy prezesie (PiS- red.)”.

  Jej decyzja zaskoczyła nawet partyjnych kolegów. - Zaskakująca informacja, bo pani profesor jest osobą, która rzeczywiście wniosła do polityki wiele. I jestem przekonany, że byłoby wielką stratą i chyba ze szkodą również, bo jej poziom merytoryczny, również jej działanie w parlamencie oceniam bardzo wysoko - stwierdził w Polsat News wiceminister obrony narodowej i poseł PiS Wojciech Skurkiewicz. - Mam nadzieję, że to tylko w przypływie emocji - podsumował.

  W deklarację Pawłowicz nie wierzy opozycja. Politycy przekonują, że to element strategii PiS na eurowybory - Pawłowicz wielokrotnie ostro krytykowała Unię Europejską, dlatego teraz musi usunąć się w cień. „Kochani, nie bądźcie naiwni. Krystyna dostała rozkaz schować się do szafy, bo idą wybory do Parlamentu Europejskiego. Stary manewr, który ćwiczyli już w 2015 roku” - stwierdził Jakub Stefaniak, rzecznik PSL. - To chyba kolejna odsłona tego powrotu miłości PiS-u do Unii Europejskiej. Jeżeli wczoraj na konwencji PiS-u przez wszystkie przypadki odmieniano Europę, po tych trzech latach demontowania polskiej pozycji w Europie, po trzech latach wojny z Europą wieczorem dowiadujemy się, że osoba, która była zawsze krytyczna wobec Unii, była takim najbardziej antyeuropejskim członkiem PiS-u, wycofuje się z polityki, to jest zabieg - podsumował Marcin Kierwiński w „Śniadaniu Polsat News”.


  Krystyna Pawłowicz jest doktorem habilitowanym nauk prawnych. Wykładała na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W latach 2007-2011 była sędzia Trybunału Stanu. Jest przedstawicielką Sejmu w KRS. W parlamencie zasiada już drugą kadencję. Słynie z ostrego języka i kontrowersyjnych zachowań - w przeszłości jadła sałatkę na sali sejmowej czy pokrzykiwała na posłów PO. Krytykuje Unię Europejską. - UE jest dla mnie szmatą. Naprawdę jest szmatą, bo kojarzy mi się z czymś bardzo złym, niedobrym, brudnym - mówiła w 2016 roku.

  POLECAMY:  Komentarze (34)

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się
  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (34) forum.nto.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Warto zobaczyć

  Wideo