Krzysztof Maksel, zawodnik WLUKK Brzeg Nysa, zdobył drugi brązowy medal na MŚ juniorów

Krzysztof Maksel
W wyścigu na 1 km podczas mistrzostw świata juniorów w Moskwie Maksel pobił należący do niego rekord Polski w tej kategorii wiekowej. Teraz wynosi on 1.03.500. Nasz zawodnik wyprzedził o 0,032 sek. Ethana Mitchella (Nowa Zelandia). Większą stratę miał do najlepszej dwójki. Wygrał Nikołaj Żurkin (Rosja, czas 1.03.060), a drugi był Loris Paoli (Włochy, 1.03,078).

To kolejny ogromny sukces 18-letniego zawodnika pochodzącego z leżącej koło Nysy miejscowości Wyszków Śląski. To jego drugi brąz na zawodach w Moskwie. Wcześniej bowiem wchodził w skład polskiej drużyny, która była trzecia w sprincie drużynowym. Miesiąc temu zdobył natomiast dwa srebrne medale na mistrzostwach Europy juniorów w Mińsku.

Nasz zawodnik w Moskwie wystartuje jeszcze w sprincie indywidualnym.
W czwartek w stolicy Rosji startował też inny zawodnik WLUKK Brzeg Nysa - Andrzej Bartkiewicz. Wchodził on w skład polskiego zespołu, który zajął 9. miejsce w wyścigu drużynowym na dochodzenie.