Krzysztof Plaskota tym razem bez medalu

Krzysztof Plaskota.
Opolanin był czwarty na mistrzostwach Polski w dziesięcioboju.

Udane starty opolan

Michał Kula (AZS PO Opole) na mityngu w Katowicach wygrał bieg na 110 m przez płotki z bardzo dobrym wynikiem 14,39 sek.

Konrad Owczarek (AZS PO) na tych samych zawodach w skoku wzwyż był drugi (220 cm) za Wojciechem Theinerem 223 cm.

Zawody odbyły się w Toruniu, a wieloboista AZS-u Politechniki Opole z racji tego, że na dwóch poprzednich mistrzostwach zdobywał medale (srebro w 2009 roku w Pile i brąz rok temu w Opolu) był kandydatem do miejsca na podium.

Podopiecznemu trenera Jerzego Żyzyka nie udało się jednak dostać na podium. Z wynikiem 7355 pkt zajął czwarte miejsce. Wygrał Marcin Dróżdż (Zawisza Bydgoszcz 7598 pkt), przed Marcinem Przybyłem (AZS AWF Gorzów 7504 pkt) i Szymonem Czapiewskim (Zawisza Bydgoszcz 7472 pkt).

Plaskota zakwalifikował się jednak do reprezentacji Polski na wielobojowe zawody Superligi Europejskiej, które także odbędą się w Toruniu w pierwszy weekend lipca.