Krzysztof Plaskota wicemistrzem Polski w dziesięcioboju

Krzysztof Plaskota
Krzysztof Plaskota Sławomir Jakubowski
To trzeci medal mistrzostw Polski w karierze zawodnika AZS-u Politechnika Opole w dziesięcioboju.

Wielobojowe mistrzostwa kraju odbyły się w Białogardzie. Srebrny medal w dziesięcioboju zdobył 26-letni Krzysztof Plaskota. Nasz lekkoatleta zebrał 7252 punkty i ustąpił jedynie Pawłowi Wiesiołkowi (Warszawianka), który miał o 90 punktów więcej. Dla Plaskoty to trzeci w karierze medal mistrzostw kraju w dziesięcioboju. Trzy lata temu w Pile był też drugi, a w 2010 roku na stadionie w Opolu zdobył brąz.
W Białogardzie startowała jeszcze trójka przedstawicieli naszego regionu. Wśród juniorek w siedmioboju 5. lokatę zajęła Natalia Gordzielik (UKS MOS Opole, 4450 punktów), a 8. była Agnieszka Antonowicz (Podium Kup, 3944 punkty). Wśród seniorek 7. w siedmioboju była Paulina Rześniowiecka (AZS Politechnika Opole, 5089 punktów).