Krzysztof Rutkowski stracił licencję detektywa

  Krzysztof Rutkowski stracił licencję detektywa

  IAR

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji byłemu posłowi Samoobrony najpierw zawiesiło licencję detektywistyczną, a następnie cofnęło ją. Jednym z powodów był fakt, że został on oskarżony o prowadzenie bezprawnej działalności detektywistycznej.
  Rzecznik prasowy MSWiA Małgorzata Woźniak mówi Informacyjnej Agencji Radiowej, że oficjalnie Krzysztof Rutkowski nie ma prawa świadczyć usług detektywistycznych. Ani biuro doradcze Rutkowski, ani biuro detektywistyczne Rutkowski nie posiadają wpisu do rejestru działalności regulowanej w zakresie usług detektywistycznych.

  - Licencja wydana Rutkowskiemu została cofnięta przez komendanta wojewódzkiego policji właściwego ze względu na miejsce jego zamieszkania - tłumaczy Małgorzata Woźniak.

  MSWIA potwierdza jedynie, że licencję detektywistyczną posiada firma Rutkowski Security-Service, w której udziały ma Krzysztof Rutkowski, ale nie zasiada we władzach spółki.

  Krzysztof Rutkowski od miesiąca informuje w mediach, że prowadzi swoje dochodzenie w sprawie zaginięcia w Trójmieście Iwony Wieczorek. Prowadzenie działalności detektywistycznej bez licencji podlega karze pozbawienia wolności do dwóch lat.

  Obecnie w całej Polsce 589 osób posiada licencję detektywa, a 351 przedsiębiorstw jest wpisanych do prowadzonego przez MSWiA rejestru działalności regulowanej w zakresie usług detektywistycznych.


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Warto zobaczyć

  Wideo