Kto wygrał Powiatowe Zawody Strażackie w Gorzowie Śląskim. Mistrzowie wrócili na szczyt [DUŻO ZDJĘĆ]

Mirosław Dragon
Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Gorzowie Śląskim.
Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Gorzowie Śląskim. fot. Hubert Imiołczyk/ UM Olesno
OSP Łomnica wygrała Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze powiatu oleskiego, i to w obu kategoriach: męskiej i kobiecej.

Tegoroczne strażackie mistrzostwa powiatu oleskiego zorganizował Gorzów Śląski.

Na stadionie rywalizowało 30 drużyn pożarniczych: 9 męskich, 6 kobiecych i aż 15 młodzieżowych. Rozegrano dwie konkurencje: sztafetę i ćwiczenia bojowe. Oddzielna komisja oceniała także ćwiczenia z musztry.

W kategorii mężczyzn I miejsce zajęła OSP Łomnica, II miejsce - OSP Wysoka (ubiegłoroczni zwycięzcy), a III miejsce – OSP Brzeziny.

OSP Łomnica wystartowała w składzie: Adrian Lesch, Krystian Lesch, Piotr Matysik, Damian Suda, Dawid Werner, Jakub Kuzaj, Adrian Brzenska, Kevin Brzenska i Rafał Wiechoczek.

W kategorii kobiet również I miejsce zajęła OSP Łomnica, II miejsce - OSP Brzeziny, III miejsce – OSP Cieciułów.

Kobieca drużyna z Łomnicy to: Nikola Lubojańska, Amanda Rejak, Katarzyna Macha, Daria Suda, Ewelina Suda, Katrin Kurpet, Simona Werner, Ilona Dylong i Anna Hadasik.

OSP Łomnica po dwuletniej przerwie wróciła na najwyższe miejsce. Męska drużyna wygrała zawody powiatowe w 2013 i 2015 roku, natomiast w 2017 roku zwyciężyła OSP Wysoka.

W kategorii młodzieżowych wśród chłopców I miejsce zdobyła - OSP Radawie, II miejsce - OSP Wichrów, III_miejsce - OSP Bodzanowice.

Wśród dziewczyn I miejsce zajęła OSP Cieciułów, II miejsce – OSP Wierzbie, a III miejsce – OSP Dalachów.

Kolejne mistrzostwa powiatu odbędą się w 2021 roku w Rudnikach.

Klasyfikacja generalna Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych w Gorzowie Śląskim: