Kucharski, Magierowski i Kuleszko wśród najszybszych

W klasyfikacji generalnej mistrzostw kraju Jakub Kucharski zajmuje 3. miejsce.
W klasyfikacji generalnej mistrzostw kraju Jakub Kucharski zajmuje 3. miejsce. Klubowe
W Lidzbarku Warmińskim rozegrano kolejne dwie rundy mistrzostw Polski w enduro. Świetnie jechali motocykliści z zespołu Hawi Racing Opole.

W „generalce” trzeciej rundy mistrzostw Polski na 2. miejscu uplasował się Jakub Kucharski, który musiał uznać wyższość Macieja Giemzy (KTM Korona Kielce), ale pokonał mistrza Europy Sebastiana Krywulta (BKM Bielsko-Biała)

W pierwszej „dziesiątce” byli jeszcze dwaj nasi reprezentanci. Damian Magierowski - 6., a Patryk Kuleszko - 9. „Wysoko” opolanie byli w swoich klasach. Kucharski w klasie E1 zajął 2. miejsce, w klasie E2/E3 Magierowski dojechał jako trzeci, a Zbigniew Lech jako siódmy. W klasie Junior Kuleszo został sklasyfikowany na 2. pozycji.

W drugim dniu zawodów Kucharski uzyskał z kolei trzeci czas w „generalce”, ustępując Giemzie i nieznacznie Krywultowi. Swoje lokaty poprawili pozostali zawodnicy opolskiego klubu. Magierowski był tuż za Kucharskim, Kuleszko - siódmy, a Lech 19. Ostatecznie po dwóch dniach Kucharski stanął na najniższym stopniu podium, Magierowski zajął 5. miejsce, Kuleszko był siódmy, a Lech - 24.

W czwartej rundzie zawodów „Kuchar” w klasie E1 ponownie był drugi i takie miejsce zajął w całej imprezie. Z kolei „Magier” okazał się najlepszy w klasie E2/E3, ale po dwóch dniach rywalizacji został sklasyfikowany na 2. miejscu za Sylwestrem Jędrzejczykiem (KKM Kwidzyn). W tej samej klasie Lech dojechał do mety na 6. pozycji i takie samo miejsce zajął w zawodach. Debiutant w MP Kuleszko nie znalazł pogromcy w klasie Junior i zasłużenie wygrał dwudniową rywalizację

Po czterech rundach w klasyfikacji łącznej Kucharski i Magierowski zajmują odpowiednio miejsca 3. i 4., a Kuleszo wskoczył na 9. pozycję. Ten ostatni w klasie Junior na razie jest siódmy, zaś Dawid Chrynowski (nie startował w Lidzbarku Warmińskim) - 12. W klasie E1 Kucharski jest wiceliderem, a w klasie E2/E3 prym wiedzie Magierowski, zaś Lech jest na 6. miejscu. W klasyfikacji klubowej prowadzi Korona Kielce- 466pkt, przed BKM Bielsko Biała - 318 pkt oraz Hawi Racing Opole - 233 pkt.