MKTG SR - pasek na kartach artykułów

100 osób z gminy Górno wzięło udział w marszu nordic walking

/rzep/
W marszu pod nazwą „Trudna droga wychowania” wzięło udział ponad sto osób z gminy Górno.
W marszu pod nazwą „Trudna droga wychowania” wzięło udział ponad sto osób z gminy Górno. archiwum
Z pomocą, informacją i wskazówkami dotyczącymi wychowania dzieci wystąpił Urząd Gminy Górno, który w niedzielę, 15 września zorganizował na swoim terenie marsz nordic walking. Do wspólnej wędrówki przystąpiło ponad sto osób.

Rajd odbył się pod nazwą "Trudna droga wychowania". Miał na celu między innymi pokazanie właściwych wzorców relacji między rodzicami, a dziećmi w trakcie wspólnego, aktywnego spędzania wolnego czasu.

EDUKACYJNE POSTOJE

Zainteresowanie uczestnictwem w wydarzeniu było bardzo duże. W ramach projektu zakupiono 100 par kijków nordic walking, które uczestnicy dostali na własność. Na starcie pojawiło się jednak więcej osób. Przybyło wielu mieszkańców z własnym sprzętem do wędrowania.
Ponieważ w nordic walking bardzo ważna jest technika chodzenia, pomocne okazały się porady eksperta w tej dziedzinie. Przed wymarszem Jacek Tarnowski, wicemistrz Polski w nordic walking przeprowadził rozgrzewkę i przeprowadził instruktaż prawidłowego chodzenia z kijkami.

Towarzyszył uczestnikom podczas całego rajdu wokół góry Strużna i wspierał poradami.
Na wyznaczonym szlaku organizatorzy przewidzieli krótkie postoje przy specjalnych drogowskazach. Przerwy w marszu poświęcano na dyskusje z pedagogami szkolnymi, którzy udzielali porad dotyczących między innymi budowania trwałych więzi rodzinnych. Poza tym, dzieci odgrywały scenki, w których przedstawiały najczęściej popełniane przez rodziców błędy wychowawcze. Dla utrwalenia wiadomości uczestnicy otrzymali broszurki zatytułowane: "Jak być dobrym rodzicem".

RODZIC Z KLASĄ

Metą pięciokilometrowej trasy był Gminny Ośrodek Kultury w Krajnie, gdzie na uczestników czekało miłe powitanie muzyczne ze strony młodzieżowego zespołu Crazy Melodies. Ze swoim debiutanckim występem zaprezentowała się grupa taneczna "Dancing Stars". Obie wymienione formacje prowadzi i szkoli Katarzyna Dziekańska, starszy kustosz Biblioteki Publicznej w Krajnie. Na scenie wystąpili również uczniowie z Zespołu Szkół w Krajnie, którzy przedstawili humorystyczny skecz pod tytułem: "Paweł i Gaweł".

Podczas imprezy ogłoszono wyniki konkursu plastycznego "Rodzic z klasą". Atrakcyjne nagrody za pierwsze trzy lokaty w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów wręczał wójt gminy, Górno Przemysław Łysak, który również aktywnie uczestniczył w marszu. Pozostałe osoby, które przystąpiły do konkursu otrzymały nagrody pocieszenia.

- Miły i pełen atrakcji dzień, który przyniósł uczestnikom rajdu wiele radości, a także nowej, niezbędnej w wychowaniu młodych ludzi wiedzy, zakończył się wspólnym grillowaniem. Zorganizowanie marszu nie byłoby możliwe bez zaangażowania przedstawicieli instytucji działających na rzecz przeciwdziałania przemocy w gminie Górno. Wszystkim serdecznie dziękujemy - mówi Joanna Skrzyniarz odpowiedzialna za promocję gminy.

Marsz był jednym z działań realizowanego przez gminę projektu pod hasłem: "My wobec przemocy". Program współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Osłonowego "Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie". Nad bezpieczeństwem uczestników na trasie marszu czuwali funkcjonariusze Komisariatu Policji w Daleszycach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie