Łącznica wiaduktu na ul. Ozimskiej w Opolu przebudowana....

  Łącznica wiaduktu na ul. Ozimskiej w Opolu przebudowana. Teraz jeździ się tam inaczej [ZDJĘCIA]

  Piotr Guzik

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Układ komunikacyjny pod wiaduktem na ulicy Ozimskiej się zmienił
  1/34
  przejdź do galerii

  Układ komunikacyjny pod wiaduktem na ulicy Ozimskiej się zmienił ©Piotr Guzik

  Zakończyła się przebudowa łącznicy pod wiaduktem na ul. Ozimskiej w Opolu. Zmiana układu drogowego w tym punkcie miasta - m.in. powstanie dodatkowego skrzyżowania - spowodowana była koniecznością stworzenia połączenia z ulicą, która prowadzić ma do planowanego Centrum Usług Publicznych. Sama ulica pozostaje zamknięta.
  Przebudowa łącznicy umożliwiającej bezkolizyjny przejazd pomiędzy ul. Ozimską a Rejtana rozpoczęła się w połowie września. Przejazd zamknięto w obu kierunkach. Drogowcy uzasadniali, że prace związane z połączeniem tej trasy z drogą powstająca wzdłuż torów przebiegających przez tereny za skrzyżowaniem ulicy Ozimskiej z Plebiscytową nie mogą być prowadzone pod ruchem.

  Zjazdu z wiaduktu na ul. Ozimskiej właśnie otwarto, na miejscu prowadzone są jeszcze roboty wykończeniowe na poboczach, m.in.
  układanie chodnika. W ciągu łącznicy wybudowano skrzyżowanie, na którym pierwszeństwo mają pojazdy zjeżdżające z wiaduktu i poruszające się w kierunku ulicy Rejtana, jak i kierowcy poruszający się w kierunku przeciwnym, w stronę wyjazdu na ul. Ozimską. Nowa ulica biegnąca wzdłuż torowiska jest na tym skrzyżowaniu drogą podporządkowaną.

  Przy czym wjazd na tę drogę pozostaje wygrodzony barierami. Ulica jest zamknięta, ponieważ w jej rejonie nadal prowadzone są roboty drogowe. Ulica wzdłuż torów jest też zaślepiona. Wyjazd - zaplanowany na wysokości stacji paliw przy ul. Bohaterów Monte Cassino - jest zaplanowany do realizacji w 2019 roku. Do czasu jego wykonania trasa pozostanie zamknięta.

  Nowa droga na tyłach terenów u zbiegu ulic Ozimskiej i Plebiscytowej służyć ma przede wszystkim dojazdowi do Centrum Usług Publicznych. To jednostka, do której przeniesione mają być różne jednostki urzędu miasta rozsiane po terenie Opola. Ogłoszenie drugiego przetargu na realizację CUP planowane jest na koniec obecnego bądź początek przyszłego roku. W pierwszym jedyna oferta znacznie przewyższała kwotę zarezerwowaną w budżecie na powstanie CUP. Realizacja centrum ma potrwać około 14-15 miesięcy.

  Dodajmy, że wraz z przywróceniem ruchu na łącznicy wiaduktu na ul. Ozimskiej zlikwidowano lewoskręt dla autobusów w ul. Kani. W miejscu, gdzie był możliwy taki manewr, ustawiono bariery.

  FLESZ - zmiana opon

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY