Tym razem Frele wzięły na warsztat nowy przebój Lady Gagi i Bradleya Coopera „Shallow”. To ostatnia śląska przeróbka światowych hitów w wykonaniu Frel. Trio nagrywa płytę z autorskimi piosenkami.

„Shallow” to piosenka amerykańskiej piosenkarki Lady Gagi oraz znanego aktora Bradleya Coopera, która promuje ścieżkę dźwiękową do filmu „Narodziny gwiazdy". Piosenka stała się wielkim hitem, zajmując także w Polsce pierwsze miejsca na listach przebojów.

Nową piosenkę na warsztat wzięły Frele, czyli Marcelina Bednarska z Olesna, Marta Skiba z Gorzowa Śląskiego i Magdalena Janoszka z Tworoga. Dziewczyny specjalizują się w śląskich przeróbkach znanych przebojów.

„Shallow” w śląskiej wersji to „Szaloł". Jak w wielu piosenkach, również w tej Frele narzekają na swoich chłopów. Bohater piosenki ma lekką nadwagę i zamiast trzymać dietę, „zaszaloł" z fast foodami.

To nasz ostatni śląski cover, zmieniamy trochę kierunek i nagrywamy płytę autorską - zapowiada Marcelina Bednarska. - Nagraliśmy już większość materiału. Nasze nowe piosenki jednak również nawiązują do śląskiej kultury i tradycji.

Frele chcą, żeby ich płyta ukazała się jeszcze w 2019 roku. Przed ukazaniem się wypuszczą singiel.
Zobacz galerię
- Ekscytujemy się tymi nowymi piosenkami, ale nie spieszymy się. Chcemy to zrobić dobrze i nagrać dobrą płytę - dodaje Marcelina Bednarska.

Największym przebojem Frel do tej pory była piosenka „Dejta cicho”, czyli śląska przeróbka wakacyjnego hitu „Despacito", która ma na YouTube prawie 4 miliony wyświetleń!

Ponad 2 miliony internautów obejrzało ich pierwszą piosenkę - „Achima”, czyli przeróbkę przeboju „Hello” z repertuaru Adele.

Nowa płyta będzie już drugim albumem muzycznym w dorobku Frel. W 2017 roku wydały debiutancki krążek „Na cydyjce”, na której znalazło się 11 wielkich przebojów w śląskich wersjach.

Marcelina Bednarska z Olesna, Marta Skiba z Gorzowa Śląskiego i Magdalena Janoszka z Tworoga są profesjonalnymi wokalistkami, absolwentkami Studium Wokalistyki Estradowej w Katowicach.

Od początku kariery muzycznej grają razem. Najpierw tworzyły jazzowy zespół So What, ale ogólnopolską sławę zyskały jako Frele. Trio promowało się jako „Frele ze Ślunska. Śpiywomy fest dobre szlagiery po naszymu”.

Teraz jednak rozpoczyna się nowy rozdział w karierze Frel. Nadal śpiewać będą fest dobre szlagiery, ale już własne.