Laureaci konkursu "Zatrudniam bez uprzedzeń"

Edyta Hanszke [email protected] 077 44 32 587
Maria KÖhler, Maria Korgel, Agnieszka Żabska, Maria Białek (panie, które po długiej przerwie wróciły do pracy) i Stanisław Dąbrowski, kierownik działu zarządzania kadrami w Filplaście. (fot. Daniel Polak)
Maria KÖhler, Maria Korgel, Agnieszka Żabska, Maria Białek (panie, które po długiej przerwie wróciły do pracy) i Stanisław Dąbrowski, kierownik działu zarządzania kadrami w Filplaście. (fot. Daniel Polak)
Benghi z Prudnika, Euro-Market z Łącznika, Filplast z Komornik, ZAK z Kędzierzyna-Koźla i Centrum Integracji Społecznej „Cispol” z Polanowic - te firmy i organizacje zostały nagrodzone w wojewódzkim konkursie.

Pięć pań powracających do pracy po długiej przerwie na początku roku znalazło zatrudnienie w firmie Filplast w Głogówku.

Zobacz: Medale dla drukarek sprzedawanych w Opolu

- Zatrudniliśmy te osoby dzięki współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Prudniku - opowiada Małgorzata Mazan-Grzegorzak, specjalista d.s. pracowniczych w firmie.

Wcześniej przez pół roku panie były na tzw. przygotowaniu zawodowym w zakładzie, który miał je zatrudnić, finansowanym przez urząd pracy.

- Negocjowaliśmy takie warunki, żeby po zakończeniu przygotowania osoby te zostały na etatach - wspomina Grażyna Klimko, zastępca dyrektora prudnickiego PUP, która przyznaje, że pracodawcy są zwykle nieufni wobec osób, które miały długą przerwę w pracy.

Zobacz: Opolszczyzna > Perły 2009 dla kołocza i królika w śmietanie

Filplast był jednym z laureatów konkursu „Zatrudniam bez uprzedzeń”, prowadzonego w województwie opolskim przez firmę CTC, a finansowanego z pieniędzy unijnych.

- Napłynęły do nas 83 zgłoszenia od firm, co jak na pierwszy raz uważam za dobry wynik - ocenia Radosław Rybak, zastępca dyrektora w CTC. - Zamierzamy kontynować konkurs w kolejnych latach. Nagrodą w nim jest stauetka, tytuł oraz promocja zwycięskich firm w mediach.

Jego zdaniem etykietka firmy, która zatrudnia osoby niepełnosprawne, młode, po 50 roku życia, matki po urlopach wychowawczych, czyli zagrożone wykluczeniem społecznym powinna być cenna dla pracodawców.

- Są oni wówczas postrzegani przez pracowników jako firmy odpowiedzialne społecznie, w których warto pracować - komentuje Radosław Rybak z CTC.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska