Ławki niepodległości rdzewieją? Ministerstwo Obrony...

  Ławki niepodległości rdzewieją? Ministerstwo Obrony Narodowej zleca kontrolę

  q

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  1/6
  przejdź do galerii

  ©Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska

  Ministerstwo Obrony Narodowej zleci kontrolę ławek, powstałych z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości - podał portal Onet. Ławki - wyposażone w Wi-Fi, ładowarkę, odtwarzające materiały edukacyjne o historii Polski - wzbudzały kontrowersje ze względu na ich projekt i cenę wykonania. MON zapowiedział kontrolę stanu i funkcjonowania ławek.
  Jak czytamy w Onecie od czasu umieszczenia ławek w polskich miastach, uległy one zniszczeniu. Internauci publikują w sieci zdjęcia pordzewiałych elementów instalacji.

  W związku z tym Ministerstwo Obrony Narodowej zapowiedziało kontrolę ławek. "W najbliższym czasie planowane jest przeprowadzenie monitoringu (kontroli merytorycznej) ławek w ramach programu" - napisano w oświadczeniu resortu, przesłanym TOK.FM. "Monitoring będzie miał na celu sprawdzenie wykonanie zadania (...) w tym m.in. funkcjonalności i walorów estetycznych" - zaznaczono.

  Podkreślono, że za utrzymanie ławek odpowiadają samorządy. "Zgodnie z umowami, są one zobowiązane m.in. do utrzymania obiektu w dobrym stanie technicznym, ponoszenia kosztów energii elektrycznej i dostępu do internetu, konserwacji i przeglądów, a także zachowania walorów edukacyjnych, zgodnie z zaleceniami producentów i wykonawców" - napisano.

  Konkurs na projekt i wykonanie ławek ogłosiło Ministerstwo Obrony Narodowej, które otrzymało 262 oferty od samorządów z lokalizacjami, w których ławki miałyby stanąć. Przyznano 136 dofinansowań, a koszt jednej ławki szacuje się na 30 tys. zł. Z 26 konkursowych projektów wybrano ławkę autorstwa Marty Rosiak, mieszkanki Jaworzna.
  Źródło: Onet

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Warto zobaczyć

  Wideo