Lek na koronawirusa produkuje polska firma. Arechin przekazany szpitalom. Kolejna porcja trafi do aptek 2.4.2020

d
Arechin firmy Adamed to lek, który wspomaga w leczeniu choroby COVID-19 wywołanej koronawirusami
Arechin firmy Adamed to lek, który wspomaga w leczeniu choroby COVID-19 wywołanej koronawirusami
Arechin (Chloroquini phosphas), 250 mg, tabletki będzie lekiem wspomagającym w leczeniu zakażeń koronawirusami typu beta: SARS-CoV, SARS-CoV-2, MERS-CoV. Arechin, lek dopuszczony do użycia wśród pacjentów zarażonych koronawirusem, to produkt firmy Adamed. Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych dopuścił nowe wskazanie terapeutyczne dla produktu leczniczego Arechin. Decyzja została podjęta w piątek, 13 marca. 2 kwietnia do polskich aptek trafią kolejne zapasy Arechinu. Producent przekaże też odpowiednie ilości szpitalom wskazanym przez Ministerstwo Zdrowia.

Arechin - lek wspomagający w walce z koronawirusem

Lek Arechin, firmy Adamed, uzyskał oficjalnie nowe wskazanie, którym jest leczenie wspomagające przypadków zakażenia koronawirusami SARS-CoV, SARS-CoV-2, MERS-CoV. Decyzja o zmianie do pozwolenia na dopuszczenie do obrotu została podjęta przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych na podstawie badań klinicznych.

Na stronie głównej producenta przeczytać można:

„Leczenie wspomagające w zakażeniach koronawirusami typu beta takimi jak SARS-CoV, MERS-CoV i SARS-CoV-2” oraz związanego z nim dawkowania produktu leczniczego.

Lek na COVID-19 produkowany w Polsce

Produkcja leku Arechin odbywa się w Polsce, w zakładach Adamed Pharma. Arechin (Chloroquini phosphas), 250 mg, tabletki będzie dostępny dla pacjentów wymagających leczenia tym produktem.

Kolejna partia leku Arechin trafi do aptek 2 kwietnia 2020 roku. Grupa Adamed podjęła decyzję o przekazaniu szpitalom wskazanym przez ministra zdrowia leku jako darowizna.

- Rozumiejąc powagę aktualnej sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju, Adamed podjął decyzję o przekazaniu leku w formie darowizny dla szpitali i oddziałów zakaźnych w całej Polsce, wskazanych przez Ministra Zdrowia do leczenia pacjentów z Covid-19. Adamed również nieodpłatnie dostarczy, tzn. zapewni transport produktu do szpitali - możemy przeczytać w oświadczeniu firmy.

Arechin (Chloroquini phosphas), 250 mg, tabletki - zarejestrowane dawkowanie

  • Zakażenia koronowirusami typu beta
  • Zwykle 500 mg 2x dziennie po 1 tabletce (250 mg) od 7 do 10 dni, nie dłużej niż 10 dni
  • W uzasadnionych przypadkach 2x dziennie po 2 tabletki (500 mg) od 7 do 10 dni, nie dłużej niż 10 dni

Jak działa Arechin?

Substancją czynną leku firmy Adamed jest chlorochina. To lek stosowany w leczeniu i profilaktyce malarii oraz reumatoidalnego zapalenia stawów. W Chinach przeprowadzono badania kliniczne nad skutecznością chlorochiny w leczeniu COVID-19, wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2.

Wykazano, że fosforan chlorochiny ma widoczną skuteczność i akceptowalne bezpieczeństwo przeciwko zapaleniu płuc związanemu z COVID-19 - cytuje abstrakt badania z bazy PubMed portal mgr.farm.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pasta jajeczna z awokado

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska