Leki a alkohol. Czego nie zażywać po zakrapianym wieczorze?...

  Leki a alkohol. Czego nie zażywać po zakrapianym wieczorze? LISTA LEKÓW, ktrych nie można łączyć z alkoholem [ALKOHOL A LEKI PRZECIWBÓLOWE]

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Leki a alkohol: [ALKOHOL A LEKI PRZECIWBÓLOWE, ANTYBIOTYKI, NA SERCE, ANTYDEPRESANTY, ANTYKONCEPCYJNE, PSYCHOTROPY, PRZECIWPADACZKOWE, PRZECIWHISTAMINOWE,
  1/18

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©pixabay.com

  Leki a alkohol: Połączenie leków z alkoholem może okazać się zgubne. Skutkiem mogą być niegroźne zawroty głowy, ale i silne krwawienia z przewodu pokarmowego. Sprawdź, jak reaguje alkohol z lekami [ALKOHOL A LEKI PRZECIWBÓLOWE, ANTYBIOTYKI, NA SERCE, ANTYDEPRESANTY, ANTYKONCEPCYJNE, PSYCHOTROPY, PRZECIWPADACZKOWE, PRZECIWHISTAMINOWE, NA TRĄDZIK, NASENNE I USPOKAJAJĄCE, NA CUKRZYCE ORAZ PRZECIWZAKRZEPOWE]

  Alkohol a leki


  Wiele osób w weekend staje przed dylematem, czy może się napić alkoholu, mimo tego że przyjmuje leki. Połączenie tych dwóch substancji to nie najlepszy pomysł, pijąc i zażywając leki, mocno nadwyrężamy wątrobę, co w efekcie może skończyć się jej marskością. Skutki w zależności od leku są inne, może skończyć się na nudnościach, ale i krwawieniu przewodu pokarmowego.

  PAMIĘTAJ!! KAŻDY ORGANIZM JEST INNY, PRZEZ CO SKUTKI ŁĄCZENIA LEKÓW Z ALKOHOLEM MOGĄ BYĆ ODMIENNE. U JEDNYCH DANY LEK NIE SPOWODUJE PROBLEMÓW ZDROWOTNYCH, A U INNYCH WRĘCZ ODWROTNIE!

  Popularne leki, których nie powinno mieszać się z alkoholem


  Zobacz galerię

  ALKOHOL A LEKI. LISTA LEKÓW, KTÓRYCH NIE MOŻNA ŁĄCZYĆ Z ALKOHOLEM [SKUTKI]  Alkohol a leki przeciwbólowe PARACETAMOL


  Łączenie leków z lekami przeciwbólowymi nie jest dobrym pomysłem. Takie połączenie mocno nadwyręża wątrobę, dodatkowo może wywołać krwawienie żołądka.

  Alkohol a antybiotyki [m.in. DALACIN C, AMOKSILAV, AZYTROMYCYNA, AMOTAKS, DURACEF]


  Antybiotyk w połączeniu z alkoholem osłabia jego działanie, więc picie w czasie kuracji antybiotykowej nie ma po prostu sensu. Ponadto w reakcji mogą wystąpić wymioty, nudności, bóle głowy i serca.

  Alkohol a leki na serce


  Negatywnym skutkiem połączenia alkoholu i leków nasercowych mogą być omdlenia i zawroty głowy.

  Alkohol a leki antydepresanty [m. in. SERONIL]


  Generalnie nie zaleca się przyjmowania leków antydepresyjnych i picia alkoholu - obie substancje działają na układ nerwowy. Jednak gdy raz na jakiś czas napijemy się alkoholu w MAŁYCH ilościach, nic się nie powinno stać.

  Alkohol a tabletki antykoncepcyjne


  Picie alkoholu nie wpływa na działanie tabletek antykoncepcyjnych, poprzez to nie zwiększa się niebezpieczeństwa zajścia w ciążę. Pamiętać jednak należy, że jak wymioty po imprezie mogą spowodować osłabienie wchłaniania się substancji.

  Alkohol a psychotropy


  Leki psychotropowe w połączeniu z alkoholem mogą powodować silne działanie uspakajające, co może zaburzać koordynację ruchową.

  Alkohol a leki przeciwpadaczkowe


  Jeśli ktoś połączy leki przeciwpadaczkowe z alkoholem, to naraża się na skutki uboczne działania substancji oraz zwiększa ryzyko wystąpienia ataku.

  Alkohol a leki przeciwhistaminowe


  Alkohol w połączeniu z lekami antyhistaminowymi zazwyczaj działa bardzo uspokajająco, przez co osoba taka może być spowolniona. Niekiedy występują także zawroty głowy.

  Alkohol a leki na trądzik [m.in AXOTRET, IZOTEK]


  Przy stosowaniu leków na trądzik nie powinno się stosować alkoholu.

  Alkohol a leki nasenne i uspokajające


  To bardzo niebezpieczne połączenie. Może wywołać nadmierną senność, luki w pamięci, a nawet śmierć.

  Alkohol a leki na cukrzyce [METFORMAX]


  Odradza się stosowania leków i pica alkoholu cukrzykom. Może wywołać to hipoglikemię.

  Alkohol a leki przeciwzakrzepowe [NEOPARIN]


  Leki nowej generacji generalnie nie powinny wchodzić w interakcję, o ile osoba przyjmująca nie wypije za dużo. Zwiększa to ryzyko powikłań krwotocznych i wystąpienia krwawienia z przewodu pokarmowego.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień


  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się
  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.nto.pl

  Warto zobaczyć

  Diety