Lekkoatleci AZS-u Politechniki Opole na 6. miejscu w Polsce

Bartłomiej Stój zdobył najwięcej punktów dla opolskiej drużyny.
Bartłomiej Stój zdobył najwięcej punktów dla opolskiej drużyny. archiwum Echo Dnia
W drugim i ostatnim rzucie walki w ekstraklasie opolska drużyna zajęła 7. lokatę. W klasyfikacji końcowej uplasowała się o jedną pozycję wyżej.

W tym roku rozgrywki ekstraklasy podzielone były na dwa rzuty. Drugi odbył się w miniony weekend w Krakowie. Po pierwszym opolanie zajmowali 6. pozycję. Niżej w stawce 14 drużyn praktycznie nie mogli spaść, bo mieli dużą przewagę. W górę mogli co najwyżej podnieść się o jedno miejsce, bo strata do lepszych drużyn też była spora.

Ostatecznie w Krakowie AZS Politechnika zajął 7. miejsce z dorobkiem 2534 punktów. Najlepiej w naszym zespole spisał się wypożyczony na zawody pod Wawelem z Victorii Stalowa Wola 19-letni Bartłomiej Stój. Przedstawiciele opolskiego klubu nie ukrywają, że chcą go namówić do studiowania na Politechnice Opolskiej i reprezentowania naszego klubu.

Stój jest aktualnym mistrzem Europy do lat 20 w rzucie dyskiem. Jego rekord życiowy seniorskim dwukilowym dyskiem to 59,76 m. Jeśli nadal będzie się tak rozwijał jak do tej pory, to wkrótce może dołączyć do naszych znakomitych dyskoboli, medalistów najpoważniejszych imprez międzynarodowych: Piotra Małachowskiego i Roberta Urbanka.

W Krakowie Stój miał wynik 55,51 m i zajął 2. miejsce, a do dorobku zespołu w tej konkurencji dołożył 141 punktów. Oprócz tego startował też w pchnięciu kulą, gdzie zajął 4. miejsce (16,11 m; 124 pkt).

Na wyróżnienie w opolskiej ekipie zasługują ponadto zwycięzcy swoich konkurencji: Karol Pawlik (skok o tyczce; 5,00 m; 140 pkt) oraz Rafał Ciszewski (rzut młotem; 61,59 m; 132 pkt). Sporo, bo 120 punktów dołożyli też specjaliści od skoku wzwyż: Paulina Rześniowiecka (174 cm i 3. miejsce wśród kobiet) oraz Konrad Owczarek (208 cm; 5. miejsce).

Wyniki
Zawody w Krakowie: 1. AZS Warszawa 3286 punktów; 2. AZS Kraków 3229; 3. Podlasie Białystok 3013; 4. AZS Lublin 2738; 5. AZS Biała Podlaska 2675; 6. AZS Łódź 2536; 7. AZS Politechnika Opole 2534; 8. Agros Zamość 2279; 9. Olimpia Grudziądz 2235; 10. MKL Toruń 2098; 11. Wawel Kraków 2077; 12. Piast Gliwice 1850; 13. AKS Chorzów 1510; 14. Bolesłavia Bolesławiec 1243.

Klasyfikacja generalna Drużynowych Mistrzostw Polski w 2015 roku: 1. AZS Warszawa 6672 punktów; 2. AZS Kraków 6541; 3. Podlasie 6337; 4. AZS Biała Podlaska 5750; 5. AZS Lublin 5618; 6. AZS Politechnika Opole 5337; 7. AZS Łódź 4957; 8. Agros 4780; 9. Wawel 4629; 10. MKL Toruń 4609; 11. Olimpia 4537; 12. AKS Chorzów 3721; 13. Piast 3708; 14. Bolesłavia 2957.