Lekkoatleci politechniki zdobyli dwa brązowe medale mistrzostw Polski

Redakcja
Danuta Plewnia
Danuta Plewnia Sławomir Mielnik
Danuta Plewnia i Michał Pietraszko z Politechniki Opolskiej zajęli 3. miejsca na Akademickich Mistrzostwach Polski.

Akademickie mistrzostwa Polski odbyły się w tym roku na obiektach warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. W imprezie wystartowało prawie 1200 uczestników z 73 krajowych uczelni.

W tym gronie byli też reprezentanci Politechniki Opolskiej. Najlepiej wypadli: oszczepniczka Danuta Plewnia i dyskobol Michał Pietraszko. Oboje zdobyli brązowe medale.

- Liczyliśmy na dwa, trzy medale - mówi trener Rafał Tataruch. - W gronie kandydatów do miejsca na podium był też w skoku wzwyż Konrad Owczarek, ale niestety nie udało mu się stanąć na podium.

Plewnia, która ma rekord życiowy 50,38 m rzuciła 45,91 i do złota lub srebra zabrakło jej prawie trzy metry. Pietraszko miał rezultat 54,61 i jemu też sporo zabrakło do tego, by być wyżej (do srebra prawie 2,5 metra, a do złota ponad trzy).

W Warszawie osobno była prowadzona klasyfikacja w rywalizacji Politechnik. Reprezentanci naszej uczelni zdobyli siedem medali.

Na najwyższym stopniu podium stanęli:Plewnia, Pietraszko i Owczarek. Dwa srebrne medale zdobyła Oliwia Cwynar (oszczep i pchnięcie kulą), a brązowe wywalczyli: Mirela Kujawa (400 m) oraz sztafeta 4x400 m kobiet (Kujawa, Martyna Martynowicz, Barbara Herde i Teresa Uciechowska).