Lekkoatleci z Opola na 7. miejscu w Polsce

Wojciech Theiner zajął 2. miejsce w skoku wzwyż.
Wojciech Theiner zajął 2. miejsce w skoku wzwyż. Sławomir Jakubowski
W Jeleniej Górze odbył się finał drużynowych mistrzostw Polski w lekkoatletyce. W gronie dziewięciu startujących drużyn była też i nasza - AZS Politechnika Opole.

Rywalizacja odbywała się w 24 konkurencjach (po dwanaście kobiecych i męskich), a punkty przyznawano wyłącznie za zajmowane miejsca. Klub z Opola, który wystawił swoich reprezentantów w 20 konkurencjach, nie miał większych szans na miejsce na podium. Siódme miejsce w kraju jest jednak przyzwoite i oddaje potencjał AZS-u Politechniki.

Zawody wygrał AZS AWF Warszawa (158 pkt), a kolejne pozycje zajęły: 2. AZS UMCS Lublin (146,5 pkt), 3. Podlasie Białystok (137), 4. AZS AWF Wrocław (131), 5. AZS AWF Kraków (127,5), 6. AZS Poznań (126), 7. AZS Politechnika Opole (102), 8. Agros Zamość (74), 9. MKL Toruń (66).

W opolskiej drużynie dwójka okazała się najlepsza w swoich konkurencjach i zdobyła po dziewięć punktów do dorobku zespołu. W biegu na 1500 metrów triumfowali: wypożyczona z MGOKSiR-u Korfantów na zawody w Jeleniej Górze multimedalistka paraolimpiad Barbara Niewiedział oraz Piotr Drobnik. Drugą lokatę w skoku wzwyż zajął Wojciech Thei­ner (zdobył osiem punktów). W czołowej trójce - na 3. pozycji w swoich konkurencjach byli natomiast: Agata Furman (bieg na 400 m przez płotki), Paulina Wal (skok wzwyż) oraz Bartłomiej Stój (rzut dyskiem). Ta trójka zdobyła po siedem punktów do ogólnego dorobku zespołu.

Finał drużynowych mistrzostw kraju był jedną z ostatnich imprez tegorocznego sezonu letniego. Jak zwykle pod jego koniec wyniki nie są jakieś specjalnie dobre i tak samo było również na zawodach w Jeleniej Górze.

Źródło: Associated Press/x-news