Lekkoatletki z Opolszczyzny pomogły kadrze Polski

Katarzyna Siewruk
Katarzyna Siewruk Sławomir Jakubowski
Reprezentacja Polski w lekkiej atletyce zdecydowanie wygrała w Mariborze na Słowenii młodzieżowy czwórmecz międzynarodowy. W składzie naszej kadry były dwie Opolanki.

W zawodach wystąpili lekkoatleci do 23 lat ze Słowenii, Polski, Czech i Węgier. Ostatnio nasza „królowa sportu” jest na fali po świetnych występach seniorów na międzynarodowych zawodach. Jak się okazuje o przyszłość też polscy kibice mogą być chyba spokojni. Nasi młodzieżowcy w Mariborze byli o klasę lepsi od rywali.

W każdej konkurencji startowało po dwóch reprezentantów jednego kraju. Za pierwsze miejsce zespół dostawał dziewięć punktów, za drugie siedem i za każde kolejne o jeden mniej. Za ostatnie 8. miejsce był jeden punkt.

Trzynaście punktów do dorobku dodały 21-letni zawodniczki z Opolszczyzny. Katarzyna Siewruk (AZS Politechnika Opole) w biegu na 100 m przez płotki była druga z czasem 14,08 sek. Przegrała tylko z faworytką - Czeszką Lucie Koudelową, która uczestniczyła w niedawnych mistrzostwach Europy seniorów w Amsterdamie. Kinga Szarzyńska (Podium Kup) zdobyła sześć punktów. W biegu na 800 m finiszowała na 3. miejscu z czasem 2.06,08. Na finiszu o 0,04 sek. wyprzedziła Mateję Pokrivac ze Słowenii. Wygrała Czeszka Alena Ulri­chova przed drugą z Polek - Weroniką Wyką.

W łącznej punktacji młodzi Polacy i Polki zgromadzili 510,5 pkt, drudzy byli Czesi 324,5 pkt. Na trzecim miejscu zostali sklasyfikowani Węgrzy - 272 pkt, a na czwartym gospodarze ze Słowenii 198 pkt.