Lekkoatletyka. Dawid Tomala i Bartłomiej Stój z AZS-u Politechniki Opolskiej najlepsi w Polsce

Chodziarz AZS-u Politechniki Opolskiej Dawid Tomala obronił w Radomiu tytuł mistrza Polski na dystansie 10000 m. archiwum prywatne
Dawid Tomala i Bartłomiej Stój, reprezentujący barwy AZS-u Politechniki Opolskiej, zdobyli złoty medal mistrzostw Polski w Radomiu. Pierwszy uczynił to w chodzie na 10000 metrów, drugi w rzucie dyskiem.

Znacznie większym echem odbił się sukces Stója, z dwóch zasadniczych powodów. Raz: był to dla niego pierwszy tytuł mistrza seniorów. Dwa: wywalczył go, pozostawiając w pokonanym polu dwukrotnego wicemistrza olimpijskiego (z 2008 oraz 2016 roku) Piotra Małachowskiego oraz brązowego medalistę mistrzostw świata z 2015 roku z Pekinu Roberta Urbanka.

Dyskobol opolskiego klubu zwyciężył z rezultatem 64,33 m. Drugi Małachowski zanotował wynik 63,17 m, a trzeci Urbanek 61,98 m.

Z kolei Tomala przystępował do rywalizacji w Radomiu jako obrońca tytułu. Spisał się na tyle dobrze, że powtórzył ubiegłoroczny wyczyn. Złoty medal dał mu czas 42.20,50 s. Wyprzedził na podium Rafała Sikorę (AZS Katowice; 42.22,45 s) oraz Rafała Fedaczyńskiego (AZS Lublin; 42.23,99 s).

Poza Tomalą i Stójem, w mistrzostwach Polski brało udział jeszcze pięcioro innych przedstawicieli AZS-u Politechniki Opolskiej. Najbliżej podium była skoczkini wzwyż Paulina Wal, ale atak na brąz się nie powiódł i ostatecznie została sklasyfikowana na 5. pozycji. 6. lokatę w biegu na 400 m przez płotki zajęła Mirela Wesołowska, 7. w trójskoku był Patryk Komar, 10. w pchnięciu kulą Mariusz Gałązka, a 18. na 400 m przez płotki Błażej Sobczak.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0