Lekkoatletyka. Krzysiek Plaskota pomógł w awansie

Krzysztof Plaskota z Opola znajduje się w wysokiej formie.
Krzysztof Plaskota z Opola znajduje się w wysokiej formie. fot. Mariusz Matkowski
Polska drużyna dobrze wypadła na zawodach Pucharu Europy.

Polscy lekkoatleci zwyciężyli w wielobojowych zawodach pierwszej ligi Pucharu Europy w holenderskim Hengelo i w przyszłym roku startować będą w superlidze. Niestety, nie powiodło się w superlidze polskim wieloboistkom, które spadły do I ligi.

Barw męskiej drużyny bronił między innymi Krzysztof Plaskota z AZS-u Politechniki Opolskiej. Brązowy medalista niedawnych mistrzostw kraju w Hengelo indywidualnie wypadł rewelacyjnie, poprawiając po raz kolejny w krótkim odstępie czasu swój rekord życiowy.

Na krajowych mistrzostwach w Opolu o 140 punktów, a tym razem o kolejne 54 "oczka". "Życiówka" Plaskoty wynosi aktualnie 7589 punktów. Ten wynik w indywidualnej klasyfikacji pozwolił zawodnikowi AZS-u Politechniki zająć 4. miejsce.

Wygrał Szwajcar Simon Walter (7820 pkt), przed Dawidem Pyrą (7759) i Włochem Williamem Frullanim (7621). Nie powiodło się polskim wieloboistkom, które broniły Pucharu Europy.

Rywalizację w zawodach superligi w Tallinie ukończyły na siódmej pozycji i spadły do pierwszej ligi. Na słabszy wynik wpływ miała kontuzja liderki drużyny Kamili Chudzik, która w trakcie rywalizacji doznała urazu łokcia i sezon musi spisać na straty. Mistrzowski tytuł wywalczyły Francuzki.