Lekkoatletyka. Marek Mucha, reprezentant AZS-u Politechniki Opolskiej, mistrzem Polski juniorów młodszych

Marek Mucha nie ma sobie równych w Polsce w swojej kategorii wiekowej.
Marek Mucha nie ma sobie równych w Polsce w swojej kategorii wiekowej. materiały AZS PO
Zawodnik AZS-u Politechniki Opolskiej Marek Mucha nie miał sobie równych w konkursie rzutu oszczepem.

Tym samym świetnie wywiązał się on z roli faworyta zawodów, do których przystępował jako wciąż świeżo upieczony mistrz Europy z Gyor. Przypomnijmy, że rzucił tam aż 80,01 m, co jest najlepszym tegorocznym rezultatem na świecie w jego kategorii wiekowej.

W krajowym czempionacie opolanin nie wypadł aż tak imponująco, ale i tak zwyciężył bez problemów. Posłał oszczep na odległość 74,28 m, wyprzedzając drugiego zawodnika w stawce aż o blisko 12 metrów.

Obok Muchy, w zawodach rozgrywanych na Stadionie Śląskim w Chorzowie wystąpiło trzech innych reprezentantów AZS PO. Bartłomiej Rachwalik zajął 20. miejsce w rzucie oszczepem. W tej samej konkurencji na 11. lokacie uplasowała się Kamila Ranecka. Z kolei rywalizację w siedmioboju na 15. pozycji ukończyła Ewelina Pancylejko.