Lekkoatletyka. ME Barcelona 2010. Finał skoku wzwyż bez opolanina

Konrad Owczarek nie zdołał awansować do grona 12 najlepszych skoczków wzwyż w Europie. fot. Archiwum
Konrad Owczarek (AZS Politechnika Opole) niestety odpadł w eliminacjach skoku wzwyż podczas pierwszego dnia mistrzostw Europy.

11. Marcin Chabowski (Polska) 29.15,65

Owczarek był jedynym reprezentantem naszego regionu na imprezie w Barcelonie. Dla tego 22-letniego zawodnika był to pierwszy start w międzynarodowej imprezie. Zasłużył na niego skacząc w tym roku 228 cm.

Wczoraj w eliminacjach zaliczył w pierwszych próbach 210, 215 i 219 cm. Z poprzeczką zawieszoną na wysokości 223 cm już sobie niestety nie poradził i odpadł.

W czwartkowym finale wystąpi jeden Polak - brązowy medalista ubiegłorocznych mistrzostw świata w Berlinie Sylwester Bednarek. Z wynikiem 223 cm zajął ostatnie 12. miejsce premiowane awansem do finału.

Tyle samo skoczył mistrz Polski Wojciech Theiner, ale wcześniej miał zrzutkę na wysokości 219 cm. Zajął więc w eliminacjach 13. lokatę i zabraknie go w walce o medale.

Pierwszy dzień mistrzostw to głównie eliminacje. Do finału w rzucie młotem awansowali: Szymon Ziółkowski (już w pierwszym rzucie osiągnął wymaganą odległość) i Wojciech Kondratowicz.

Rewelacyjnie w skoku w dal spisała się Anna Jagaciak. 20-letnia zawodniczka wynikiem 6,74 m pobiła 42-letni rekord Polski młodzieżowców należący do Ireny Szewińskiej i w eliminacjach zajęła trzecie miejsce.

Do finału rzutu dyskiem bez problemu awansowały Wioletta Potępa (3. miejsce) i Joanna Wiśniewska (7. miejsce).

Niestety odpadła czwarta na ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Berlinie Żaneta Glanc, która zmaga się w tym sezonie z kontuzjami. Zajęła ona 13. miejsce w eliminacjach. W komplecie do półfinałów awansowali nasi zawodnicy biegający na 100 i 400 metrów.