Lekkoatletyka. Nasi zawodnicy startowali w Sosnowcu

Piotr Hurman triumfował w Sosnowcu w biegu na dystansie 600 metrów.
Odbyły się tam młodzieżowe mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 metrów oraz mityng otwarcia sezonu letniego.

W rywalizacji o medale mistrzostw kraju startowało dwóch biegaczy z naszego regionu: Szymon Dorożyński (Azymek Zdzieszowice) oraz Piotr Piotrowski (MGOKSiR Korfantów).

Najlepszy okazał się Szymon Kulka (ULKS Lipniki), który na bieżni sosnowieckiego stadionu uzyskał czas 30 minut i 8 sekund. Dorżyński w stawce 35 startujących zawodników zajął 8. lokatę ze stratą 1 min i 8 sekund do zwycięzcy. Piotrowski nie ukończył rywalizacji.

Bardzo dobrze w rywalizacji z zawodnikami głównie z województwa śląskiego wypadło kilku naszych reprezentantów podczas mityngu otwarcia sezonu. Znakomicie na dystansie 100 m spisał się Sebastian Biela (AZS Politechnika Opole).

Zwyciężył on zdecydowanie z bardzo dobrym czasem 10,87 sek., który jest jego nowym rekordem życiowym. W czołówce było też dwóch innych zawodników AZS-u Politechniki Opole. Rafał Orzoł zajął 3. miejsce (czas 11,28 sek.), a czwarty na mecie zameldował się Marek Juszkiewicz (11,38 sek.).

Najlepszy w swojej konkurencji był inny zawodnik AZS-u Politechniki - Piotr Hurman. Wygrał rywalizację na dystansie 600 metrów, a wynikiem 1.22,67 pobił swój rekord życiowy. Piąte miejsce zajął jego klubowy kolega - Damian Brzoska (1.24,28).

Na podium stanęła też Anna Szymkowicz (Juvenia Głuchołazy). Na dystansie 100 metrów miała ona rezultat 12,80 sek. To jej nowy rekord życiowy, a pozwolił na zajęcie 3. miejsce. Zawodniczka Juvenii była ponadto szósta na 300 metrów z czasem 43,01 sek.

Na wyróżnienie zasługuje Szymon Halczak (Azymek Zdzieszowice). Zajął on 4. lokatę na dystansie 2000 metrów. Miał czas 5.46,96, a do miejsca na podium zabrakło mu pół sekundy.