Lekkoatletyka. Udany występ Opolan w Halowych MP

Płotkarz Michał Kula zdobył brązowy medal i pobił rekord życiowy na dystansie 60 metrów. Sławomir Jakubowski
Na halowe mistrzostwa kraju do Spały pojechała piątka reprezentantów z naszego regionu. Każdy z nich mógł myśleć o podium. Ostatecznie skończyło się na trzech medalach.

Najcenniejszy - srebrny zdobyła najmłodsza w naszej grupie niespełna 19-letnia Anna Wloka (Podium Kup) w pchnięciu kulą. Podopieczna trenera Jacka Dziuby stoczyła zaciętą walkę o 2. miejsce z Aldoną Żebrowską (Podlasie Białystok). Nasza zawodniczka miała wynik 16,14 m, a jej rywalka 16,09. Poza zasięgiem była Paulina Guba (Start Otwock), która wygrała z rezultatem 17,79 m.

Na słowa uznania zasłużył też Michał Kula (AZS Politechnika Opole). Wynikiem 7,94 sek. pobił on swój rekord życiowy na 60 m przez płotki i wywalczył brązowy medal. Dokładnie taki sam czas miał też Damian Czykier (Podlasie Białystok), a o tym, że opolanin stanął na podium zadecydował fotofinisz. Rywalizację wygrał piąty zawodnik ostatnich igrzysk olimpijskich w Pekinie na 110 m przez płotki - Artur Noga (Warszawianka Warszawa) z czasem 7,65 sek. Drugi na mecie Dominik Bochenek miał rezultat gorszy o 0,03 sek.

Brązowy medal wywalczył też wieloboista Krzysztof Plaskota (AZS Politechnika Opole) w siedmioboju. Wywalczył on 5439 punktów. Przed nim uplasowali się: Szymon Czapiewski (Zawisza Bydgoszcz) - 5527 punktów i Paweł Wiesiołek (Warszawianka) - 5510 punktów. Nasz wieloboista najlepiej wypadł w skoku w dal i pchnięciu kulą. W obu tych konkurencjach pobił on swoje rekordy życiowe osiągając odpowiednio wyniki: 7,14 m w skoku w dal i 15,09 m w kuli.

Kompletnie nie udał się start Konradowi Owczarkowi (AZS Politechnika Opole) w skoku wzwyż. Będący w tym sezonie halowym w słabej formie nasz zawodnik nie zaliczył pierwszej wysokości - 208 cm. Spalił na niej trzy próby i nie został sklasyfikowany.

Najmniej szans na medal w przedstartowych rozważaniach przyznawano Paulinie Rześniowieckiej (AZS Politechnika Opole). W pierwszych czterech konkurencjach pięcioboju spisał się przeciętnie i do ostatniej konkurencji - biegu na 800 m już nie przystąpiła i podobnie jak Owczarek nie została sklasyfikowana.

Podczas mistrzostw kilkoro zawodników osiągnęło dobre wyniki co dobrze wróży dla naszej kadry przed halowymi mistrzostwami świata, które za niespełna dwa tygodnie odbywać się będą w stolicy Turcji - Stambule. Mistrz olimpijski w pchnięciu kula - Tomasz Majewski (AZS Warszawa) miał wynik 21,05 m. W skoku o tyczce kobiet wygrała Anna Rogowska (SKLA Sopot) - 4,71 m, a wśród tyczkarzy Łukasz Michalski (Zawisza Bydgoszcz) - 5,60 m.