Leszek Pogan uniknie więzienia?

fot. Paweł Stauffer
Czy skazany w aferze ratuszowej Leszek Pogan trafi za kratki?
Czy skazany w aferze ratuszowej Leszek Pogan trafi za kratki? fot. Paweł Stauffer
Udostępnij:
W środę były prezydent powinien stawić w opolskim Areszcie Śledczym i rozpocząć odsiadywanie kary pięciu lat więzienia.

Najprawdopodobniej jednak do aresztu przy ulicy Sądowej Pogan na razie się nie zgłosi. Jego adwokat złożył bowiem w Sądzie Okręgowym wniosek o półroczne odroczenie wykonania kary. Swoją prośbę Pogan tłumaczy trudną sytuacją rodzinną.

Wniosek rozpatrzy sędzia Andrzej Głowacz, który orzekał w sprawie Pogana. Szkopuł w tym, że sędzia jest na urlopie.

- Wraca w najbliższy poniedziałek i pewnie wtedy zapozna się z tym dokumentem - tłumaczy Ewa Kosowska-Korniak z biura prasowego Sądu Okręgowego. - Nasza dotychczasowa praktyka sądowa pokazuje, że w takich wypadku skazany nie stawia się w areszcie, lecz czeka na rozpatrzenie wniosku.
Nie wiadomo jednak, kiedy to nastąpi. Procedura jest bowiem taka, że sędzia będzie musiał dopiero wyznaczyć termin posiedzenia, na którym zajmie się sprawą byłego polityka SLD.

Więcej w nto

Więcej w nto

O sprawie Leszka Pogana czytaj w środę (30 lipca) w papierowym wydaniu Nowej Trybuny Opolskiej

A to daje Poganowi kolejnych kilka dni na wolności. Gdyby decyzja sędziego była dla skazanego niekorzystna, ten może jeszcze złożyć zażalenie do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu. W ten sposób jeszcze przez kolejne dwa miesiące mógłby unikać więzienia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 16

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

D
DDA195
W dniu 30.07.2008 o 14:12, Jacenty napisał:

Ty masz swoją rację, ja mam swoją rację.Te nasze racje wynikają z naszych doświadczeń życiowych.Ty nie przekonałeś mnie do swojej, ja Ciebie do mojej... i niech tak zostanie.Nikomu nic na siłę."przekażmy sobie znak pokoju"


Jestem za a nawet przeciw ubolewam ale dotej parti nie należę proponuję zostańmy przy swoich doświadczeniach.
J
Jacenty
Ty masz swoją rację, ja mam swoją rację.
Te nasze racje wynikają z naszych doświadczeń życiowych.

Ty nie przekonałeś mnie do swojej, ja Ciebie do mojej... i niech tak zostanie.
Nikomu nic na siłę.

"przekażmy sobie znak pokoju"
E
E248D4
W dniu 30.07.2008 o 12:44, Jacenty napisał:

Czyli normalka.Wszyscy "we więźniach" siedzą "za niewinność" w wyniku "patologii wymiaru sprawiedliwości".


Proponuje: jeśli się chcesz przekonać przeżyj to sam
J
Jacenty
Czyli normalka.
Wszyscy "we więźniach" siedzą "za niewinność" w wyniku "patologii wymiaru sprawiedliwości".
B
B9BB74
W dniu 30.07.2008 o 10:40, Jacenty napisał:

'781C68' date='30.07.2008, 10:15' post='54522'Uważam że jesteś bardzo młody albo co wróciłeś z zachodu dla przypomnienia tacy kryształowo czyści jak Boni,Lewandowski,Krauze,Kulczyk powinni razem z Poganem siedzieć na jednej ławce.Dopuki mamy patologiczne instytucje o nazwie sąd wątpie aby było inaczejNo i widzisz jak to pozory mylą Ani nie jestem młody, ani też nigdy nie wracałem z "zachodu", chyba, że masz na myśli "bliski zachód" - z Wrocławia już parę razy wracałem.Mylisz też pojęcia - Pogan jest skazanym przestępcą, a wymienieni przez Ciebie ludzie takich wyroków nie mają, więc "sadzanie" ich na jednej ławie z przestępcą nie jest w żaden sposób uzasadnione.Jeśli masz rzeczywistą wiedzę na temat ich "brudnych rąk", to dlaczego to ukrywasz. Przez takich właśnie jak Ty, ukrywających wiedzę o przekrętach i złodziejstwie mamy tę patologię w sądownictwie, w wymierzaniu sprawiedliwości. I od Ciebie więc też zależy, by było inaczej.


Bez sensem jest prowadzić z Tobą jaki kolwiek dialog nie doznałeś szczodrej RĘKI polskiego wymiaru "sprawiedliwości" ja miałem przyjemność być w dwóch różnych sprawach skazany za coś czego nie zrobiłem na tym opieram patologię tej instytucji.
J
Jacenty
'781C68' date='30.07.2008, 10:15' post='54522'
Uważam że jesteś bardzo młody albo co wróciłeś z zachodu dla przypomnienia tacy kryształowo czyści jak Boni,Lewandowski,Krauze,Kulczyk powinni razem z Poganem siedzieć na jednej ławce.Dopuki mamy patologiczne instytucje o nazwie sąd wątpie aby było inaczej

No i widzisz jak to pozory mylą
Ani nie jestem młody, ani też nigdy nie wracałem z "zachodu", chyba, że masz na myśli "bliski zachód" - z Wrocławia już parę razy wracałem.
Mylisz też pojęcia - Pogan jest skazanym przestępcą, a wymienieni przez Ciebie ludzie takich wyroków nie mają, więc "sadzanie" ich na jednej ławie z przestępcą nie jest w żaden sposób uzasadnione.

Jeśli masz rzeczywistą wiedzę na temat ich "brudnych rąk", to dlaczego to ukrywasz. Przez takich właśnie jak Ty, ukrywających wiedzę o przekrętach i złodziejstwie mamy tę patologię w sądownictwie, w wymierzaniu sprawiedliwości. I od Ciebie więc też zależy, by było inaczej.
781C68
W dniu 29.07.2008 o 22:21, Jacenty napisał:

Dla mnie, to on wcale nie musi iść siedzieć. Jest człowiekiem o znanej rozpoznawalnej twarzy i o zbrukanej opinii, skazanym przestępcą i tego już nikt i nic nie zmieni. Czyż taka opinia nie jest już dolegliwą karą? Nie zmieni tej opinii odwleczenie wykonania kary.A swoja drogą nie dziwię się, że do pierdla mu się nie spieszy, ale jakby nie patrzeć im później zacznie, tym później skończy.


Uważam że jesteś bardzo młody albo co wróciłeś z zachodu dla przypomnienia tacy kryształowo czyści jak Boni,Lewandowski,Krauze,Kulczyk powinni razem z Poganem siedzieć na jednej ławce.Dopuki mamy patologiczne instytucje o nazwie sąd wątpie aby było inaczej
z
zofia
I stąd prawdopodobnie biorą się podpalenie , wsypywanie nawozów do rzek ,niszczenie własności miasta itd. , po prostu społeczeństwo samo chce wymierzać sprawiedliwość. A zdrugiej strony podziwiać należy rodzinę takiego przestępcy , że jeszcze z nim utrzymuje kontakty jakiekolwiek .
J
Jacenty
Dla mnie, to on wcale nie musi iść siedzieć.
Jest człowiekiem o znanej rozpoznawalnej twarzy i o zbrukanej opinii, skazanym przestępcą i tego już nikt i nic nie zmieni.
Czyż taka opinia nie jest już dolegliwą karą?
Nie zmieni tej opinii odwleczenie wykonania kary.

A swoja drogą nie dziwię się, że do pierdla mu się nie spieszy, ale jakby nie patrzeć im później zacznie, tym później skończy.
A
AKU
W dniu 29.07.2008 o 21:39, violetta635 napisał:

To jest jeden Opolski burdel ,nic sie w tym miescie nie dzieje oprucz złodziejstwa poplecznictwa w ratuszu ,,,,,,,,miasto ludzi starych zacofanych .No
v
violetta635
To jest jeden Opolski burdel ,nic sie w tym miescie nie dzieje oprucz złodziejstwa poplecznictwa w ratuszu ,,,,,,,,miasto ludzi starych zacofanych .
l
linka62
No tak najlepiej zasłaniac sie sytuacją rodzinna i chodzic sobie na wolnosci.widziałam pana Pogana na naleśnikach w Promyczku,wcale nie wygladał na zmartwionego swoją sytuacja rodzinna.Ale naze prawo za batonika karzea za miliony nagradza odroczeniem odsiadki.
w
ww
Jak zwykle jakieś pokrętne wnioski i wyjaśnienia - zabrakło odwagi, aby poznać nowych kolegów?
p
p.s glina
p.s

warszawski sąd zdecydował o aresztowaniu dziennikarza " podobno domagał się łapówki "" - no to chłop idzie siedzieć bo chciał kasy ale nie dostał ,
a pogan , to nie chciał kasy ale dostał - no i nie siedzi.

TO JAK TO W KOŃCU JEST ?? , CHYBA LEPIEJ BRAĆ A NIE MÓWIĆ ŻE WZIĘŁO BY SIĘ

jak długo wymiar sprawiedliwości , a może to już wymiar niesprawiedliwości , w tym buszu będzie tak działał ??
a
andrzej
Kraj jak kżdy inny, tylko ci od których zależy sprawiedliwość ,byt Narodu to oni właśnie są mocno po........ni.
Przejdź na stronę główną Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie