Lewin Brzeski dostanie od Gaz-Systemu pieniądze na sprzęt komputerowy dla uczniów

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Ze sprzętu uczniowie będą mogli najpierw korzystać w domach, a potem wróci on do szkół.
Ze sprzętu uczniowie będą mogli najpierw korzystać w domach, a potem wróci on do szkół. Grzegorz Dembinski
Spółka Gaz-System w ramach programu wspierającego edukację uczniów w dobie epidemii przeznaczyła 750 tys. zł na zakup sprzętu komputerowego dla szkół w 25 gminach w Polsce.

W związku z epidemią koronawirusa i koniecznością prowadzenia nauki zdalnej przez szkoły spółka Gaz-System uruchomiła w maju program, dzięki któremu szkoły w 25 gminach w Polsce będą mogły zakupić sprzęt IT niezbędny do nauki zdalnej.

- Akcja Gaz-System wpisuje się w rządowy program zapobiegania cyfrowemu wykluczeniu uczniów. Dzięki niej lokalne samorządy otrzymują od spółki pieniądze na zakup sprzętu komputerowego takiego, jak: laptopy, tablety, słuchawki oraz routery z mobilnym Internetem, który trafia do uczniów na czas trwania nauki zdalnej. Po jej zakończeniu szkoły będą mogły wykorzystywać otrzymany sprzęt podczas zajęć lekcyjnych - czytamy w komunikacie.

- „W tym trudnym czasie pandemii każda pomoc dla nauczycieli oraz uczniów może okazać się nieoceniona. Dlatego Gaz-System postanowił włączyć się w walkę ze skutkami społecznymi wirusa COVID-19 i wesprzeć finansowo szkoły, które dzięki programowi „Gaz-System dla edukacji” będą mogły kupić najbardziej potrzebującym uczniom komputery do nauki zdalnej” – powiedział Tomasz Stępień, prezes Gaz-Systemu.

Program „Gaz-System dla edukacji” będzie realizowany na terenie województw, w których spółka posiada sieci przesyłowe lub realizuje inwestycje infrastrukturalne. Jednym z kryteriów wyboru beneficjentów był niski poziom dochodu na mieszkańca wg danych GUS.

Podano, że wsparcie Gaz-System dotrze do gmin: Andrzejewo, Bakałarzewo, Baruchowo, Boguty-Pianki, Bolesław, Bukowsko, Głowaczów, Grajewo, Janowiec Wielkopolski, Komańcza, Kowal, Lewin Brzeski, Maków, Mały Płock, Mogielnica, Nowogród, Puławy, Regnów, Sadkowice, Sanok, Sarnaki, Szypliszki, Toszek, Tworóg, Żychlin.

Spółka dodała, że wspiera placówki szkolne w wielu obszarach - w ciągu ostatnich 3 lat przeprowadziła ponad 200 warsztatów edukacyjnych, podczas których prezentowane były w formie eksperymentów naukowych właściwości gazu ziemnego oraz korzyści stosowania tego surowca w produkcji energii i ciepła. Do tej pory w warsztatach udział wzięło prawie 5 tys. uczniów.

Każdego roku spółka kieruje też wsparcie do najmłodszych przekazując im wyprawki szkolne na rozpoczęcie roku. W minionych 3 latach Gaz-System obdarował ponad 8 tys. pierwszoklasistów oraz najbardziej potrzebujących uczniów plecakami z wyposażeniem.

Gaz-System odpowiada za przesył gazu ziemnego oraz zarządza najważniejszymi gazociągami w Polsce. W ramach programu inwestycyjnego 2015-2025 planuje wybudować ponad 2000 km nowych gazociągów w zachodniej, południowej i wschodniej części Polski, m.in. na terenie Opolszczyzny, gdzie inwestycje już trwają.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska