Licealiści z Dwójki uczą się jak być dobrym liderem

redakcja
Na tych zajęciach - inspirowanych metodą Horse Assisted Education - to konie uczą ludzi, jak być dobrym liderem.
Na tych zajęciach - inspirowanych metodą Horse Assisted Education - to konie uczą ludzi, jak być dobrym liderem.
Młodzież opolskiej Dwójki trenuje swoje zdolności przywódcze w ramach projektu „Lider w społeczności lokalnej” . W programie są warsztaty z końmi.

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Opolu wzięli udział w projekcie realizowanym przez Fundację „W rozwoju”. Częścią projektu są warsztaty z końmi, podczas których następuje zamiana ról i grupę młodzieży trenują właśnie konie. - To są takie konie, które uczą ludzi jak być dobrym liderem. Jest to innowacyjne zarządzanie inspirowane metodą Horse Assisted Education - wyjaśnia Magdalena Bury, prezes fundacji.

Wnioski i refleksje z ćwiczeń z końmi wnoszą sami uczestnicy. Dlatego też celem zajęć nie było przekazanie jakiejś wiedzy, ale stworzenie warunków, w których będzie możliwe jej odkrywanie. - Najważniejszym aspektem pracy z końmi jest przyjęcie zasady, że to koń jest trenerem. Oznacza to, że konie m.in. przez fakt bycia lustrem dla naszych zachowań, dostarczają nam najważniejszej informacji zwrotnej oraz inspiracji - tłumaczy Aleksandra Krzak, szkolny doradca zawodowy.

Młodzi ludzie cały dzień ćwiczyli z końmi, dowiadywali się różnych rzeczy o sobie i o budowaniu kontaktu z innymi. - Z tych warsztatów wynieśliśmy własną definicję lidera. To ktoś, kto nie tylko przewodzi grupie, ale przede wszystkim bierze odpowiedzialność za budowanie relacji i poczucie bezpieczeństwa - dodaje.

Projekt „Lider w społeczności lokalnej” adresowany jest do uczącej się na Opolszczyźnie młodzieży, która chce rozwijać swoje kompetencje społeczne i obywatelskie, poprzez zaangażowanie w działania na rzecz lokalnej społeczności. Bycie liderem, to umiejętność przejmowania inicjatywy, motywowania innych i umiejętność inspirowania otoczenia, do zmian, do stawania się lepszym, do działania. By to osiągnąć trzeba mieć dużą świadomość własnego działania w grupie, swojej roli, umiejętności współpracy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska